123323

Tēlnieka Ģirta Burvja personālizstāde GAISMĒNAS
21.04.2022


IZSTĀDE PAGARINĀTA LĪDZ 5. JŪNIJAM!
  
Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē 21. aprīlī plkst. 18.00 tiks atklāta tēlnieka Ģirta Burvja personālizstāde GAISMĒNAS. Izstāde stāsta par aktuālajiem jautājumiem sabiedrībai Latvijas identitātes meklējumos un jaunajiem izaicinājumiem māksliniekam 21. gadsimtā.

  

Vairāk nekā trīsdesmit izstādē eksponētajos darbos un to lielformāta attēlos skatāmi jaunu materiāli-tehnisko risinājumu meklējumi mūsdienu tēlniecībā, sākot no metāla miniatūrām, līdz pat ietilpīgiem zemes, akmens un koka veidojumiem dabā, kā Ako ansamblis Daugavmalā un citi. Skatāmi arī no vienas loksnes veidotie metāla origami – literāro poēmu pieminekļi ievērojamiem rakstniekiem, piemēram, lielformāta foto no Augustam Deglavam un viņa romānam Rīga veltītā pieminekļa Rīdzinieki, kurā atpazīstami arī Rīgas Latviešu Biedrības pirmie dibinātāji. Apmeklētājiem skatāmi arīdzan Laivcilvēku un Domakmeņu vispārinātie tēli gan skulptūru, gan monumentālu būvju izpildījumā, ainavās Latvijā un ārzemēs.

 

Tēlnieks Ģirts Burvis strādā dažādos tēlniecības materiālos un apjomos vides izveidē. Profesionālās izstādēs piedalās no 1983.gada. Mākslinieka darbi atrodas gan publiskajā vidē, gan privātās kolekcijās Latvijā, Dānijā, Itālijā, Japānā, Vācijā, ASV, Šveicē, Francijā un Latvijas Mākslas muzeja fondos.

  

Izstāde GAISMĒNAS aplūkojama Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē no 2022. gada 21. aprīļa līdz 24. maijam katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00 – ieeja par ziedojumiem


25% no izstādē gūtajiem ieņēmumiem tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam.


Izstādes atklāšana tiks filmēta un fotografēta. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

 
      Atpakaļ