129769

Sveicot gleznotāju, pedagoģi un RLB biedri Laini Kainaizi jubilejā
31.08.2023


Gleznotāja, pedagoģe Laine Kainaize ir RLB biedre un  aktīvi darbojas RLB Vizuālās mākslas komisijas radošajās izpausmēs. Regulāri piedalās izstādēs, neatsaka savu padomu un dalību  to organizēšanā. 

2023. gada 31. augusta pēcpusdienā viņa atzīmēja savas dzīves nozīmīgu gadskārtu, iepazīstināja klātesošos ar savu dzīves gājumu un radošo biogrāfiju. Pasākums notika dzejnieka O.Vācieša memoriālajā muzejā. To atklāja muzeja vadītāja Ieva Ķīse raksturojot mākslinieces izstādītos darbus un ilggadīgo sadarbību. 

Mākslinieci sveica RLB priekšsēdētāja vietniece Gaida Jablovska, RLB Valdes locekle Karīna Pētersone un RLB Vizuālās mākslas komisijas vadītāja Gunta Brakovska, klātesot arī Ukrainas māksliniekiem.

 

Daži mākslinieces domu graudi:

Esmu vēl no tiem māksliniekiem, kuri ar krāsu kasti un audeklu saini nesas uz kādu Latvijas vietu, lai uzvilktu kaut nedaudz līniju un aizmālētu, pat ne visu, audeklu ar krāsu pleķīšiem.Koki man ir draugi.

Gleznoju sākot no maza strautiņa, kur ūdens veļas pār sazaļējušiem akmeņiem, upēm, dīķiem un ezeriem, līdz pat jūrai.

Realizēju sava skolotāja gleznotāja Borisa Bērziņa teikto: “Glezno ēkas kā portretus.”

Laikabiedri. Un ne tikai laika biedri. Tā ir liela laime, ja cilvēks ir manā priekšā, un es viņā varu ieskatīties. Sejā. Rokās. Tērpā. Būtībā.

Man patīk dzīvi uzlūkot tuvplānā, visur piedalīties. Tā vienmēr ar kaut ko saista un kaut ko piedāvā.
      Atpakaļ