117691

Rīgas Latviešu biedrības mākslinieku jaunāko darbu izstāde “KOPĀ”
25.09.2021


      Atjaunotā Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisija, no 26. augusta līdz 25. septembrim, aicina visus mākslas cienītājus RLB Baltajā zālē (darba dienās no plkst. 10.00 - 18.00 un brīvdienās no plkst. 11.00 - 17.00) apmeklēt  Rīgas Latviešu biedrības mākslinieku jaunāko darbu izstādi “KOPĀ”. 

      Izstādē apskatāmi Vijas Dzintares, Jāņa Streičs, Jāņa Strupuļa, Jura Ģērmaņa, Anitas Jansones-Zirnītes, Laines Kainaizes, Guntas Brakovskas un Kaspara Bērziņa darbi. 

      Rīgas Latviešu biedrības mākslinieki ir atjaunojuši Vizuālās mākslas komisiju. Komisijā aktīvi darbojas – Vija Dzintare, Juris Ģērmanis, Jānis Streičs, Jānis Strupulis, Gunta Brakovska, Laine Kainaize, Anita Jansone-Zirnīte, Kaspars Bērziņš. Īpašs prieks, ka komisijas dalībnieku vidū ir pieredzējuši mākslinieki, kuri šovasar  sagaidījuši savas 80. gadu jubilejas - Vija Dzintare un Juris Ģērmanis. 

 RLB Vizuālās mākslas izstādes  nosaukums “KOPĀ” izvēlēts ar nolūku – tas simbolizē komisijas biedru draudzību, kopību un mīlestību pret mākslu. 

      RLB Vizuālās mākslas komisijas lepnums ir visu iemīļotais kinorežisors, sabiedriskais darbinieks,  RLB priekšsēdētājs (1999. – 2002.)  Jānis Streičs, kurš šogad septembrī svinēs nozīmīgu savas dzīves gadskārtu. J.Streičs izstādē piedalās ar jūtīgu iedziļināšanos Latvijas ainavā. Mākslinieka gleznas ir apgarotas, harmoniskas un spēcīgas krāsziedā, kas apliecina viņa izcilo talantu.

      Tēlniece Vija Dzintare saka “Esmu izstādījusi savus jaunākos darbus – medaļas, kas radītas iedvesmojoties no Dantes Aligjēri “Dievišķās melodijas”, kā arī nākotnē  vēlos skatītājus  iepriecināt  ar bērnu un putnu tēlojumu medaļām”. Jāpiebilst, ka Vija  Dzintare ir ne vien izcila medaļu māksliniece, bet strādā arī monumentālajā un figurālajā tēlniecībā. 

      Gleznotājs Juris Ģērmanis – skatītāju iemīļots mākslinieks, kas regulāri rīko savu jaunāko darbu izstādes, gaiši un krāsaini attēlojot Latvijas un svešzemju ainavas. Šoreiz Juris Ģērmanis pārsteidz un iepriecina ar Marokas plenērā gleznotajiem darbiem. 

      Tēlnieks Jānis Strupulis ir ražīgākais un pazīstamākais  medaļu mākslinieks Latvijā. Jānis Strupulis savos darbos ļoti lielu vērību pievērš precizitātei un smalkjūtībai. Viņa izpildījumā tapušas vairākas monētas un medaļas ar pasaulē ievērojamu cilvēku portretiem. 

      Māksliniece Anita Jansone-Zirnīte – plaši pazīstamā grafiķe, izstādē “KOPĀ” demonstrē savus daudzveidīgos gleznošanas stilus. Viņa savos darbos nebaidās būt atraisīta, padarot tos kolorītiskus un mākslinieciski daudzveidīgus. 

      Gleznotāja Gunta Brakovska šajā izstādē ir pievērsusies Latvijas dižkoku un ūdeņu tēlojumam, saskatot tajos spēku, kustību un dzīvesprieku. Ainavās ir krāsu dzidrība un kompozīcijas skaidrība. 

      Gleznotāja Laine Kainaize izstādījusi  figurālas un ainaviskas kompozīcijas.  Daudzveidīgajā gleznu krāsziedā dominē kustība, kas ietverta gan figurālajā, gan ainavu kompozīcijā. 

      Izstādes “KOPĀ” ekspozīcijā jaunais mākslinieks Kaspars Bērziņš pasaules radīšanu ir atainojis caur latvisku mentalitāti, savdabīgi un koncentrēti, zīmēs izsakot savu radošo domu. Viņa mākslas darba cikls “Pasaules radīšana” sevī iekļauj deviņas kompozīcijas. 

      Izstādes kuratore Gunta Brakovska. 

Izstāde apskatāma individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem. 

      Atpakaļ