15874

No 1. līdz 3. jūlijam notiek skolu teātru festivāls "Kustības turpinājums"
01.07.2011


Valsts izglītības satura centrs no 2011.gada 1. līdz 3. jūlijam Rīgā, Vērmanes dārzā, un Rīgas Latviešu biedrības namā organizē IV Latvijas skolu teātru festivālu „Kustības turpinājums”, kurā piedalīsies ap 3000 dalībnieku. Festivāla sagatavošana un norise ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesa sastāvdaļa un tradīcija, kurā skolēni apliecina savu padziļināto interesi par teātra un vārda mākslu un aktīvo līdzdalību kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Festivāla ideja par kustības dinamiku un nepārtrauktību īstenosies bērnu un jauniešu radītpriekā, rotaļā un spēlē.

Festivāls notiek reizi piecos gados, iepriekšējais 2006.gadā – Daugavpilī, pirms tam Cēsīs un Valmierā. Lai kļūtu par festivāla dalībnieku, martā un aprīlī skolēni piedalījās teātra sports turnīros, skatuves runas, literāro uzvedumu un skolu teātru konkursos.


Festivāla dienās dalībnieki publikai rādīs gan teātra un leļļu izrādes, gan skatuves runas un ielu teātra priekšnesumus, gan teātra sporta turnīrus. Lai gūtu priekšstatu par festivāla pasākumu daudzveidību, aicinām iepazīties ar festivāla programmu un piedalīties tā norisēs.


Festivāla laikā Vērmanes dārzā darbosies tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs iegādāties ne tikai lietišķās mākslas meistaru darinājumus, bet arī skolēnu mācību firmu izstrādājumus.


Vērmanes dārzā un Latviešu biedrības namā festivāla norises laikā būs apskatāma festivālam veltīta interešu izglītības pulciņu audzēkņu vizuālās un lietišķās mākslas darbu izstāde „ Lietas un tēli”.


Festivāla dalībnieku gājiens no Bastejkalna līdz Vērmanes dārzam 1.jūlijā plkst.20.30 un atklāšanas pasākums plkst.21.00 Vērmanes dārza Lielajā estrādē.
      Atpakaļ