62306

XIX stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa 2015”
05.12.2015


XIX stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2015

5. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā atkal pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem. Savu stāstnieka talantu un vēlmi stāstīt dažādus stāstus katrs no viņiem apliecinājuši 15 stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa 2015 pusfinālos – apmēram četri simti jauno stāstnieku, no kuriem finālam Rīgā izvirzīti 102 dalībnieki. Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās.

Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Finālistus vērtēs zinoši vērtētāji no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Inita Šalkovska, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis un iepriekšējo gadu Stāstnieku ķēniņi – Dāvis Suharevskis, Imants Spīčs, Līva Kukle, Lede Cinoska.

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti Zane Sinkēviča no Dignājas pamatskolas folkloras kopas „Dignōjīši”, Ernests Zalāns no Riebiņu vidusskolas folkloras kopas „Jumalāni” un Edvīns Vedze no Liepājas Internātpamatskolas.

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks 5. decembrī 11.30 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no 10.00 Zelta zālē, Līgo zālē un Kluba zālē. Stāstnieku konkursa fināls turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstēm. Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota 14.30 Zelta zālē.

Konkursu rīko Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi. 

Konkursu atbalsta un dalībniekiem balvas dāvina: Valsts Kultūrkapitāla fonds, VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”, SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, grāmatu apgādi „Mansards”, „Jumava”, „Neputns” un citi labvēļi.

 

Konkursa rīkotāju vārdā –       Atpakaļ