22494

Rīgas Latviešu biedrībā griezīsies Anekdošu virpulis 2012
01.04.2012


 2012. gada 29. martā

Rīgas Latviešu biedrībā notiks stāstnieku konkursa
Anekdošu virpulis 2012
FINĀLS

 Svētdien, 2012. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2012” fināls. Konkursa finālā piedalīsies labākie stāstnieki vecumā no 7-18 gadiem. Dalībnieki pārstāv dažādus Latvijas novadus un tiesības piedalīties finālā izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs. „Anekdošu virpulis” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa.


 Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem. Klausīties labākos anekdošu stāstītājus aicināts ikviens, ieeja sarīkojumā bez maksas.

Konkursu vērtē: Latviešu folkloras krātuves speciālisti Guntis Pakalns un Aldis Pūtelis, Iveta un Vidvuds Medeņi no Latvijas Radio, Daina Roze un Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī, skolotāja Iveta Irbe.

Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Konkursu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gaujas nacionālā parka fonds, SIA „Siguldas maiznieks”, SIA „Ekovirtuve”, V/A Nacionālais botāniskais dārzs, grāmatu apgāds „Madris”, izdevniecība „Liels un Mazs”, SIA „ROI Latvia”, SIA „Gudra Galva”, SIA „Koka Varde”, SIA "Klippan Saule”, Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonds.


Informācija:  Māra Mellēna: tālr. 26522141, e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv 
                    Margita Poriete: tālr. 29528421, e-pasts:
margitaporiete@inbox.lv 
                    Guntis Pakalns: tālr. 29125869, e-pasts:
1859@inbox.lv

 

 

 
      Atpakaļ