42116

Rīgas Latviešu biedrībā skatāma igauņu mākslinieku portreti
05.02.2014


Rīgas Latviešu biedrībā  skatāma igauņu mākslinieku portretu izstāde

 

Jau otro gadu februārī, kad kaimiņvalsts Igaunija svin nozīmīgus valsts svētkus – Neatkarības dienu, Rīgas Latviešu biedrība atzīmē šo notikumu.   Rīgas Latviešu biedrībā 2014. gada 5. februārī plkst. 16.00 tika atklāta izstāde „Mūzu tilts. Igaunija – Latvija”. Izstādē būs skatāmi igauņu mākslinieku portreti no Igauņu biedrības „Estonia” (Tallina) un Igaunijas Teātra un mūzikas muzeja fondiem.

 

Izstādē „Mūzu tilts. Latvija – Igaunija” redzami diriģenta un pedagoga Gustava Ernesaka,  komponista un pedagoga Eino Tamberga, diriģenta Nēmes Jarvi , diriģenta Eri Klasa, režisora un dziedātāja Arnes Mika, operdziedātājas Elzas Māzikas, balerīnas Helmi Pūras, operdziedātāja Mati Palma, operdziedātāja Teo Maistes, operdziedātājas Urves Tautas, balerīnas un aktrises Illes Ullas un balerīnas Kaie Kerbas portreti.  Šie mākslinieki bijuši īpaši bieži un iemīļoti viesi Rīgā, uzstājoties un muzicējot Latvijas skatītājiem.

Izstāde tapusi kā Rīgas Latviešu biedrības un tās sadarbības partneru - Igaunijas biedrības „Estonia”, kā arī Igaunijas vēstniecības Latvijā - trešais kopīgais projekts.

 

Izstāde Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē apmeklētajiem būs atvērta no 5. līdz 28. februārim.

 

Visi interesenti laipni aicināti apskatīt igauņu mākslinieku darbus!
      Atpakaļ