125821

Literāri-muzikāla pēcpusdiena “Mūža skrējiens - laika skrējiens”
03.09.2022


Dzejnieces un rakstnieces Lijas Brīdakas radošajai darbībai un dzīves jubilejai veltītajā literāri-muzikālajā pēcpusdienā autore lasīs savu jaunāko dzeju un dalīsies dzīves atmiņu skicēs, literatūrpētniece Gaida Jablovska iezīmēs dzejnieces dzīves ceļa pieturas punktus, savukārt pianists un profesors Ventis Zilberts, kopā ar mecosoprānu  Annu Amandu Stoleri un komponistu, klarnetistu Alvilu Altmani, radīs muzikālu noskaņu, programmā iekļaujot arī dziesmas ar Lijas Brīdakas vārdiem. 

   

Lija Brīdaka (1932) – latviešu dzejniece un prozaiķe. Savā bagātajā mūžā bijusi skolotāja, sekretāre, laikraksta Liesma un Rīgas kinostudijas galvenā redaktore. Darbojusies visos literatūras žanros – dzejā, dramaturģijā un prozā. Ar Lijas Brīdakas vārdiem tapušas dziesmas grupu Zeļļi, Zvaigžņu lietus, Credo un citu izpildītāju repertuārā. Autores dzejā raksturīga racionālas, sabiedriski aktīvas sievietes iekšējās pasaules atklāsme, intelektualitāte un pārdzīvojuma apvaldītība, savukārt grāmatas veidotas kā tematiski krājumi gan sev, gan citiem. 

    

Ieeja par ziedojumiem. 25% no šī sarīkojuma ieņēmumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam.

    

Projekts  tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Rakstnieku savienības atbalstu.

   

Uzziņām: Gaida Jablovska gaida.jablovska@rlb.lv, tālr. 29689489.
      

Sarīkojums tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).
      Atpakaļ