118537

Lāčplēša dienas koncerta “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem” tiešraides translācija
11.11.2021


      Rīgas Latviešu biedrības Nacionālās identitātes komisija sadarbībā ar biedrību “Vilki” un Rīgas domes atbalstu, 2021. gada 11. novembrī plkst. 16.00 aicina uz Lāčplēša dienas koncerta “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem” tiešraides translāciju no Rīgas Latviešu biedrības Lielās zāles.
      Ar šo koncertu organizatori aicina godināt Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un,  kopīgi svinot Lāčplēša dienu, veicināt latviešu tautas kopības sajūtu un latvisko pašapziņu. “Lai arī kādās ikdienas rūpēs mēs dzīvotu, mums, brīvības cīnītāju mantiniekiem, ir svēts pienākums Latvijas neatkarību nosargāt kā dārgu dāvanu, lai to nodotu nākamajām paaudzēm. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, mēs stiprinām sevi, savu ģimeni un savu valsti. Mūsu bērni mācās savas zemes patriotismu un spēju noturēt stipru savu valsti.” Savu pārliecību pauž biedrības “Vilki” pasākumu organizators, Rīgas Latviešu biedrības biedrs Jānis Atis Krūmiņš.
      Koncerta tiešraidi bez maksas būs iespējams vērot interneta vietnē https://straume.lmt.lv/lv/sakumlapa un https://www.latviesi.com/
      Koncertā tiks atskaņotas latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Koncerta skatītāji tiks mudināti ieklausīties dziesmu vārdos, lai labāk izprastu karavīra būtību. Dažu dziesmu tekstu jēga tiks skaidrota padziļināti. Patriotisko noskaņu papildinās koncerta dalībnieki, kas uz skatuves uzstāsies seno karavīru tērpos un ar video projekcijas palīdzību demonstrēs foto attēlus ar dažādu laiku latviešu kaujas ieročiem un latviešu karavīrus kaujas pozīcijās. 

      Koncerta pamatmēŗkis ir simboliski iezīmēt brīvības cīnītāju garu cauri visiem laikiem, akcentējot pēctecību – lai mūsu tēvu zeme taptu par mūsu dēlu zemi.

      Šo pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no Rīgā notiekošās valsts svētku kultūras programmas tiešsaistē, ar kuru pilnā apjomā var iepazīties pašvaldības tīmekļa vietnē https://svetki.riga.lv/. Rīgā iedzīvotāji aicināti valsts svētkus pavadīt veselībai drošā veidā -  ģimenes lokā savās mājās, baudot kultūru bez maksas tīmeklī, vai pastaigās pa pilsētu tuvinieku lokā, aplūkojot svētku noformējumu Rīgas pilsētvidē.  

      Atpakaļ