125924

Koncertvakars ar Ingunu Kalniņu
11.09.2022


Rīgas Latviešu biedrības Teātra komisija aicina uz vokālistes Ingunas Kalniņas radošā darba vakaru kopā ar draugiem "Dzīve ir skaista, izdzīvo to!" – 11. septembrī plkst. 16.00 RLB Zelta zālē.

Koncertvakara pirmajā daļā skanēs komponista Māra Lasmaņa mūzika ar Jāņa Poruka, Zentas Mauriņas un Imanta Ziedoņa vārdiem. Koncerta otrā daļa klausītājus priecēs ar muzikālu krāsainību  – programmā iekļauta latviešu kamermūzika, dziesmas no Bellaccord platēm, folkmūzika, izskanēs arī klausītāju iemīļota teātra, operetes un kormūzika.Vakara gaitā uz skatuves kāps aktrise Anita Grūbe, aktrise un etnomuzikoloģe Zane Jančevska, vokālisti Inguna Kalniņa (soprāns), Andris Daņiļenko (baritons), Nauris Indzeris (baritons), Miervaldis Jenčs (tenors), Patrīcija Kozlovska (soprāns), klarnetists Henrijs Kozlovskis, pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska, komponists un pianists Māris Lasmanis, komponists un pianists Valdis Zilveris, kameransamblis "Mantojums" – vijolnieks Reinis Galenieks, čellists Ivars Pauls, pūšaminstrumentālists Dainis Cimmermanis un Ropažu jauktais koris "Ropaži", diriģents Kaspars Sarma.

Inguna Kalniņa ir dziedātāja ar lielu skatuves un vokālo pieredzi. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas Vokālās un diriģēšanas mākslas fakultāti, profesionālo pilnveidi turpinājusi izglītojoties pie  Ņujorkas Metropoles operas solistiem. Koncertējusi Latvijā un ārvalstīs, viesojoties ne vien Eiropā, bet arī ASV, Kanādā, Taizemē un citviet.  Inguna Kalniņa strādājusi par vokālo pedagogu, izglītojot dziedāšanā aktierus Latvijas Nacionālajā, Jaunajā Rīgas un Leļļu teātrī, kā arī skolojusi jaunos talantus Rīgas Skolēnu pilī, tostarp par vokālo pedagogu strādājusi Taizemes Mahidola Starptautiskajā Universitātē. Jau kopš studiju laikiem Inguna Kalniņa muzicē kopā ar komponistu Māri Lasmani un ir aktīva viņa solodziesmu interpretētāja, izpelnoties klausītāju atzinību par lielisko tembru un saskaņu duetos ar iemīļoto baritonu Andri Daņiļenko.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv (5.00 EUR un 3.00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem).
 
25% no sarīkojumā gūtajiem ieņēmumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam.  
 
Koncerts tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

      Atpakaļ