45461

Koncerts "Satikšanās mūzikā"
07.06.2014


Satikšanās mūzikā


Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē 2014. gada 7. jūnijā plkst. 18.00 noklausīties koncertu Satikšanās mūzikā.

Piedalās Bergenas Entuziastu koris, diriģente Tiri Bergesena Šei (Tiri Bergesen Schei, Norvēģija), Ieva Vēvere vokāls, Māris Vitkus klavieres, saksofonu kvartets n[ex]t move, vadītāja Inga Meijere. Programmā norvēģu  komponistu oriģinālmūzika, norvēģu un latviešu tautasdziesmu aranžējumi, džeza mūzika.


Bergenas Entuziastu koris diriģentes Tiri Bergesenas Šei vadībā kopā ar dziedātāju Ievu Vēveri, pianistu Māri Vitku un saksofonu kvartetu n[ex]t move piedāvā koncertprogrammu Satikšanās mūzikā.


Programmas pirmo daļu koris velta norvēģu tautas un oriģinālmūzikai, savukārt, saksofonu kvartets n[ex]t move to papildina ar Ingas Meijeres veidotiem latviešu tautas mūzikas aranžējumiem. Koncerta otrā daļa veltīta džeza mūzikai, kur korim un saksofonu kvartetam n[ex]t move pievienosies arī dziedātāja Ieva Vēvere un pianists Māris Vitkus.
Bergenas Entuziastu kori 2003. gadā dibinājusi dziedātāja, vokālā pedagoģe, pētniece, profesore un diriģente Tiri Bergesena Šei (Tiri Bergesen Schei). Jau no pašiem kora darbības sākumiem tas piesaistījis daudzus vietējos amatieru dziedātājus. Koris uzstājies daudzos koncertos, bieži sadarbojies ar Norvēģijā atzītiem izpildītājmāksliniekiem. 2012. gadā koris koncertēja Vācijā. Par savu repertuāru koris sauc visu laiku ritmisko mūziku, tai skaitā madrigālus, džeza standartus, mūziklus, The Beatles un skandināvu tautas mūziku.


Koncertā piedalīsies arī latviešu mūziķi, un viņi nav izvēlēti nejauši. Vokāliste un vokālās studijas VOX ART pedagoģe Ieva Vēvere un saksofonu kvarteta n[ex]t move vadītāja Inga Meijere šobrīd studē doktorantūrā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, kas cieši sadarbojas ar Bergenas Akadēmiju (Bergen University Colege), kur par profesori strādā kora diriģente Tiri Bergesena Šei. Vienā no kopīgiem sadarbības projektiem koncertu sniedza arī saksofonu kvartets n[ex]t move, tā arī radās ideja par turpmāku kopīgu sadarbību. Kvartets n[ex]t move šo sezonu aizvadījis aktīvi uzstājoties Latvijā, kā arī devies vairākos koncertbraucienos uz Indiju, iepriekš koncertējis Norvēģijā, Zviedrijas skolās un kultūras centros, Taizemē. Šo gadu, atzīmējot Jāņa Cimzes divsimto jubileju, saksofonu kvartets n[ex]t move velta arī sadarbībai ar dažādiem Latvijas koriem.  Pianists Māris Vitkus strādā par pedagogu Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas džeza nodaļā un Rīgas 45.vidusskolā, kā arī aktīvi koncertē dažādu projektu ietvaros.
Ar Bergenas Entuziastu kori sadarbojas arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas sieviešu koris BALTA diriģentes profesores Māras Marnauzas vadībā, kas maijā koncertēja skaistās Bergenas baznīcās. Ar kora diriģenti Tiri Bergesenu Šei Māra Marnauza, Ieva Vēvere un Inga Meijere pirmo reizi satikās Ziemeļvalstu Mūzikas izglītības sadarbības tīkla (Nordic Network for Music Education – NNME) NORDPLUS projekta ietvaros.

Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,- eiro
Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta
Atbalsta
Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, sieviešu koris Balta, www.music.lv, www.tvnet.lv, www.notikumi.lv, laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija

      Atpakaļ