106526

Kokļu diena
09.06.2019


Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notiks Kokļu diena

 

Svētdien, 9. jūnijā, no plkst. 16.00, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notiks Kokļu diena, kurā aicināti piedalīties koklētāji ar pieredzi, kā arī citi interesenti. Pasākumā ikvienam būs iespēja izzinātu kokli – gan caur stāstiem, gan pašiem muzicējot, gan klausoties pieredzējušu muzikantu spēli un dejojot kokļu mūzikas pavadījumā.

Kokļu diena sāksies plkst. 16.00, kad notiks meistarklases, kuras vadīs tautas muzikantes Aiga Auziņa, Liena Teterovska un Rozīte Katrīna Spīča. Apmeklētāji kopā ar etnogrāfi Indru Čeksteri varēs izzināt kokļu spēles tradīcijas Vidzemē, savukārt folkloras pētnieks Ernests Spīčs pastāstīs par siguldieša Hermaņa Dzelzkalna (1909–2014) kokļu būves paņēmieniem. Ikvienam būs iespēja ieklausīties dabas skaņās un atveidot tās mūzikā, kā arī no dabas materiāliem izgatavot priekšmetus. Pēc meistarklasēm un radošajām darbnīcām klātesošajiem būs iespēja nogaršot tradicionālos ēdienus un ieskandināt vasaru kopā ar TV šova „Īstās Latvijas saimnieces” dalībnieci Māru Zemdegu.

Savukārt plkst. 19.00 notiks meistarklašu vadītāju koncerts, kurā varēs iesaistīties arī pasākuma dalībnieki. Pēc koncerta apmeklētāji aicināti uz sadziedāšanos un dejām kokļu mūzikas pavadībā.

Pasākumam jāpiesakās iepriekš, zvanot vai sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 29119750; apmeklētāju skaits ir ierobežots.

Dalība – bez maksas.

 

Kultūras pasākumu organizē Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centra folkloras pulciņu „Kokles”, Allažu pagasta Tautas nama bērnu folkloras kopu „Tiptaiņi”, Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopu „Senleja”. Pasākums tiek rīkots ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

      Atpakaļ