80740

IV starptautiskais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls “RUMI FEST”
29.09.2017


IV starptautiskais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls “RUMI FEST”

2017. gada 18. augusts – 23. novembris


Festivāla ″RUMI FEST" mākslinieciskais moto ir ″Austrumu un Rietumu kultūru, melodiju un ritmu saskarsme″. Festivāls radās, gan Austrumos, gan Rietumos ļoti godātā, izcilā persiešu dzejnieka Džalāluddīna Rūmī daiļrades un ģēnija iedvesmots. Apmeklējot festivāla koncertus, ir iespēja ne tikai baudīt brīnišķīgu mūziku un dziesmas, bet arī iepazīt Rietumu klausītājiem neierastu, bet Austrumos tradicionālu mūzikas instrumentu skanējumu. 


Šogad festivālā piedalīsies Latifs Bolats (Turcija), grupas ″TANEEN-O-TAN ENSEMBLE" un "AHOORA BAND"(Irāna), Igo (Latvija).

Latifs Bolats ir viens no izcilākajiem turku mūziķiem ASV. Viņa fascinējošās kompozīcijas ir veidotas, balstoties uz senajiem tekstiem un tradicionālo mūzikas instrumentu (galvenokārt saza, kokles ar garu grifu) spēlēšanas tradīcijām. Viņa plašo repertuāru veido dziesmas klasiskā, tautas un sūfiju mūzikas stilā. Savu dziedājumu viņš pavada ar bālamu un citiem tradicionāliem turku tautas mūzikas instrumentiem.


Latifs Bolats ir pasaulē atzīts senās turku garīgās mūzikas speciālists. Viņš ir izstrādājis unikālu filozofiju un pieeju tradicionālās mūzikas izpildījumam. Radot nepiespiestu “stāstošu” atmosfēru, viņš iepazīstina ar turku tautas un garīgo mūziku un tās sociālpolitiskiem un kultūras elementiem.


Papildus koncertiem un vieslekcijām visā pasaulē Latifs Bolats ir ierakstījis četrus kompaktdiskus, sacerējis mūziku kompānijas PBS dokumentālajai filmai “Muhammeds. Pravieša mantojums” un Dž. Lukasa teleseriālam “Jaunā Indianas Džonsa hronikas”. Kopā ar dzejnieci Dženiferu Ferraro viņš ir atdzejojis seno turku sūfiju dzejnieku darbus, kas apkopoti dzejas izlasē “Strīdā ar Dievu. Turku dervīšu dumpīgā, mistiskā dzeja”, ko 2006. gada septembrī izdeva “White Cloud Press”. 


Biļetes var iegādāties: 

•      Biļešu Servisa interneta vietnē www.bilesuserviss.lv,

•      Biļešu Servisa pārdošanas vietās visā Latvijā,

•      Rīgas Latviešu biedrības namā pirms koncerta.

Informācija pa tālruni: (+371) 28252314

      Atpakaļ