63553

Gleznas un zīmējumi no biedrības “Estonia” mākslas kolekcijas Rīgas Latviešu biedrībā
02.02.2016


Gleznas un zīmējumi no biedrības “Estonia” mākslas kolekcijas
Rīgas Latviešu biedrībā 
 
Februārī mūsu kaimiņi - Igaunijas Republika atzīmē savu dibināšanas gadskārtu. Nu jau ceturto gadu, pateicoties Rīgas Latviešu biedrības draudzībai ar Igaunijas mūzikas un mākslas biedrību „Estonia”, februāris ir Igaunijas mēnesis arī Rīgas Latviešu biedrībā.

Šajā gadā RLB sadarbībā ar biedrību „Estonia” ir sarūpējusi izstādi „Gleznas un zīmējumi no biedrības „Estonia” mākslas kolekcijas”. Izstāde veltīta biedrības „Estonia” 150. gadadienai.

Igaunijas mūzikas un teātra biedrības „Estonia” – vienas no senākajām Igaunijas igauņu organizācijām, dibinātas 1865. gadā, loma Igaunijas nacionālās kultūras un identitātes veidošanā sasaucas ar Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko lomu mūsu valstī. 

Biedrība „Estonia” 2015. gada rudenī ar svinīgu ceremoniju un Gala koncertu Igaunijas Nacionālajā operā atzīmēja savu 150. jubileju. Biedrība „Estonia” aktīvi darbojas igauņu nacionālās kultūras un mākslas laukā, pulcējot savu biedu vidū ievērojamus kultūras, mākslas un izglītības darbiniekus. 2016. gadā biedrībā „Estonia” darbojas 330 biedri, aktīvi strādā biedrības valde tās priekšsēdētāja ievērojamā igauņu operas režisora Arnes Mika vadībā.

Biedrība „Estonia” jau vairākus gadu desmitus veido savu mākslas darbu kolekciju, tajā ietverot darbus, kas iemūžina ievērojamus igauņu kultūras un mākslas darbiniekus, un ar biedrības „Estonia” vēsturi un mūsdienām saistītus mākslas darbus.

Izstādē „Gleznas un zīmējumi no biedrības „Estonia” mākslas kolekcijas” no 2. līdz 29. februārim RLB Baltajā zālē būs redzami 13 darbi.

Izstāde veidota kā pateicība cilvēkiem, kuri cauri laikiem spējuši nest un saglabāt igauņu nacionālo garu un pašapziņu gan Igaunijā, gan tālu aiz tās robežām – Somijā, Zviedrijā un citur pasaulē.

Izstādē apskatāmi ievērojamu igauņu mūziķu, rakstnieku, mākslinieku un sabiedrisku darbinieku, kuru mūža darbs ir kļuvis par pasaules kultūras daļu, portreti. Izstādes veidotāji uzsver, ka ir svarīgi novērtēt un atcerēties izcilu radošu personību ieguldījumu savas dzimtenes labā un ir svarīgi ar viņiem un viņu devumu iepazīstināt arī kaimiņus.

Izstādes „Gleznas un zīmējumi no biedrības „Estonia” mākslas kolekcijas” atklāšana - 2. februārī. plkst. 16.00. Izstādes atklāšanā igauņu komponista Urmasa Sisaska darbus atskaņos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema klavieru klases studente Madara Kalniņa.

Rīgas Latviešu biedrība un biedrība „Estonia” īpaši pateicas par sadarbību izstādes rīkošanā Igaunijas vēstniecībai Latvijā un Adamson – Erick muzejam Tallinā.

        Atpakaļ