6984

Noslēgusies diskusija - kultūras debates "Cīņa par kultūru ir cīņa par valsti!"
Apskatīt komentārus (0)


15.08.2010


  Rīgas Latviešu biedrībā noslēgusies diskusija

„Cīņa par kultūru ir cīņa par valsti!”

           

       

Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) noslēgusies diskusija „Cīņa par kultūru ir cīņa par valsti!”, kuru RLB rīkoja sadarbībā ar Latvijas Radošo savienību padomi un lielākajām kultūras nozares organizācijām. Diskusijā piedalīties tika aicināti piecu lielāko partiju apvienību kultūras ministra kandidāti.

  

Diskusijā notika partiju apvienību: „Saskaņas centra”, „Vienotības”, „Zaļo un zemnieku savienības”, „Visu Latvijai – TB/LNNK” un „Par labu Latviju” izvirzīto kultūras ministra kandidātu debates. „Saskaņas centru” pārstāvēja Jānis Matulis, „Vienotību” – pašreizējais Kultūras ministrs Ints Dālderis, „Visu Latvijai – TB/LNNK” – Aija Fleija, „Zaļo un zemnieku savienību” – Jānis Strazdiņš, „Par labu Latviju” – Kārina Pētersone.

 

Diskusijas pirmajā daļā kā paredzēts uzstājās biedrības „Laiks kultūrai” pārstāvis Andris Vilks: „(Priekš) kam ir vajadzīga kultūra?”, dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš: „Mana valstība ir no šīs pasaules” un režisors Viesturs Meikšāns: „Kultūras robežas”.

 

Gatavojoties diskusijai, Latvijas Radošo savienību padomes sadarbībā ar lielākajām kultūras sektora nevalstiskajām organizācijām un nozares ekspertiem izveidoja un nosūtīja partiju apvienībām anketu, aicinot paust savu nostāju. Anketā tika iekļauti 20 kultūras nozarei būtiskākie jautājumi.

 

 

    

 Ar atbildēm var iepazīties: 

 

 

"Saskaņas centra" atbildes:

20 jautājumi par kultūru SC atbildes

"Vienotības" atbildes:

20 jautājumi par kultūru Ints Dālderis Vienotība

"Visu Latvijai - TB/LNNK" atbildes

TB 20 jautājumi par kultūru ATBILDES

"Zaļo un zemnieku savienības" atbildes:

20 jautājumi par kultūru,  Strazd.

"Par labu Latviju" atbildes:

20 jautājumi par kultūru. PLL

 

Diskusijas foto galerija apskatāma šeit ... 

 

Diskusijas video pieejami www.Youtube.com, spiežot uz saites https://www.youtube.com/results?search_query=wwwmaksliniekilv&aq=f
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA