15269

Rīgas Latviešu biedrības namā notiks gadskārtējais salsas festivāls
Apskatīt komentārus (0)


10.06.2011


No š.g. 10. līdz 12. jūnijam Rīgu jau septito gadu pēc kārtas iedvesmos salsas ritmi starptautiskā „Rīgas Salsas festivāla” laikā.

Rīgas Salsas festivāls ir pasākums, kas paredzēts ikvienam deju mīļotājam, kas jau ir pazīstams ar salsu vai tikai vēlas ar to iepazīties. Divu dienu laikā – sestdien, 11. jūnijā un svētdien, 12. jūnijā – notiks nodarbības dažādu vietējo un ārvalstu pasniedzēju vadībā dejotājiem ar atšķirīgiem sagatavotības līmeņiem.

Festivāla atklāšana notiks piektdien, 10. jūnijā, plkst. 22:00, Latviešu Biedrības namā (Merķeļa 13). Savukārt,  Rīgas Salsas festivāla kulminācija ir Grand Salsa Party, kas notiks sestdien, 11. jūnijā plkst. 22:00, turpat Latviešu Biedrības namā (Merķeļa 13). Tad uz skatuves aptuveni pusotras stundas garā programmā varēs vērot pasaulē labāko salsas mākslinieku priekšnesumus, kas gatavoti speciāli Rīgas Salsas festivālam. Starp dejas māksliniekiem būs salsas virtuozi no Portugales, Kubas, Spānijas, Italijas, Niderlandes, Francijas, Austrijas, Indijas, Polijas u.c. valstīm.  Festivāla ietvaros katru vakaru līdz rītausmai notiks arī karstasinīgi deju tusiņi ārvalstu dīdžeju pavadībā.

Latvijas Salsas asociācijas dibinātāja Dace Zamozdika saka: „Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka dejas cienītājiem ir azartiska un pārsteidzoši dziļa interese par Latīņamerikas dejām. Viņi ir uztvēruši šīs dejas demokrātiskumu un emocionālo valdzinājumu. Tāpēc festivāla ietvaros interesentiem būs iespēja iejusties dažādas mūzikas ritmos un noskaņās, apgūstot  gan salsu, gan bačatu, gan kizombu u.c. dejas.” 

Sīkāku informāciju par festivālu ir iespējams atrast festivāla mājas lapā www.RigaSalsaFestival.com.

********************
Salsa ir viens no demokrātiskākajiem dejas veidiem. Tas neierobežo ne vecumu (dejotājus var sastapt gan starp 10 gadīgiem, gan 70-80 gadus veciem cilvēkiem), ne rasi, ne dejotprasmes līmeni. Šī deja radās pagājušā gadsimta 50-tajos gados, kad daudzi kubiešu un puertorikāņu mūziķi apmetās uz dzīvi ASV. No mūzikas tā lēnām pārtapa par deju, kas tagad ir aptvērusi visu pasauli. Tas ir aktīvs brīvā laika pavadīšanas veids, savstarpējās komunikācijas stiprināšanas pasākums un citu valstu kultūras iepazīšanas veicinātājs. Arī Latvijas iedzīvotāji, neskatoties uz savu ziemeļnieciskumu, ir atvērušies un pieņēmuši šo karstasinīgo deju.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA