74477

XX stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa 2016”
26.11.2016


XX stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2016


      26. novembrī sākot no plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrībā svētki – pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem uz XX stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa finālu. Šogad pusfināli notika Valmierā, Valkā, Pļaviņās, Priekuļos, Jēkabpilī, Līvānos, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā, Ozolniekos un Rīgā. Finālam Rīgā izvirzīti 128 dalībnieki. Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. 
      Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.
      Finālistus vērtēs stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Aelita Ramane, Agita Lapsa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.
      Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti Zane Sinkēviča no Dignājas pamatskolas folkloras kopas Dignōjīši, Ernests Zalāns no Riebiņu vidusskolas folkloras kopas Jumalāni, Rainers Tomass Urujevs no Līvānu 1. vidusskolas folkloras kopas Ceiruleits un Maksims Pavlovs no Nirzas pamatskolas folkloras kopas Spryguļi.
      Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks 26. novembrī 12.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no 10.00 Zelta zālē, Līgo zālē un Kluba zālē. Stāstnieku konkursa fināls turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstēm. 
      Šī gada īpašais notikums ir sarīkojums Stāstu pūru pielocīju plkst. 16.00 Kluba zālē, kurā tiekas visi tie stāstnieki, kuri 20 gadu laikā izcīnījuši Stāstnieku ķēniņa titulu, viņu pedagogi un stāstniecības eksperti, lai kopīgā stāstu un atmiņu vakarā izvērtētu 20 gados padarīto un iezīmētu stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa nākotnes scenārijus.

Konkursu rīko: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību Aprika
Konkursu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds
Balvas fināla dalībniekiem dāvina:  SIA AML – izstāžu komplekss Rāmava, grāmatu apgāds Mansards, grāmatu apgāds Zinātne, izdevniecība Neputns, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, izdevniecība Liels un mazs, izdevniecība Annele

Konkursa rīkotāju vārdā – 
      Atpakaļ