39220

SPRĪDĪŠA RUDENS TALKA
24.10.2013


Projekta „Stāvi stipri, strādā droši” ietvaros, 2013. gada 24. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Siguldas novada Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” aktīvi darbosies „Sprīdīša rudens talka”. Tajā piedalīsies 50 Rīgas Latviešu biedrības „Sprīdīša skolas” aktīvākie dalībnieki no Rīnūžu vidusskolas un Mores pamatskolas. Norises laikā bērni iepazīs, saudzēs dabu un mācīsies sakopt apkārtējo vidi, kā arī apgūs folkloru vispiemērotākā veidā - dabā un lauku sētā.

Rīnūžu vidusskolas skolēni skolotājas Svetlanas Kozlovas vadībā „ Sprīdīša skolu” apmeklē jau 10 gadus un ir piedalījušies visos „ Sprīdīša skolas” rīkotājos pasākumos, kā arī vairākos integrācijas projektos. Šogad bērni piedalīsies tradicionālās Vidzemes lauku sētas „Kalna Vaizuļi” apkārtējās vides sakopšanas talkā, kur apgūs talkas vēsturisko tematiku - mācīsies izzināt un izjust dabu praktiskā darbībā – sakopjot apkārtējo vidi un iepazīstot dabu, vācot dabas materiālus meistarošanas nodarbībām, piedaloties zaļajā darbnīcā, uzkopjot seno lauku sētu, izgatavojot sev ritma instrumentus un piedaloties mākslas, mūzikas un rotaļu nodarbībās. Daļu savāktā - ozolzīles, kastaņus, bērni nodos zooloģiskajam dārzam dzīvnieku barošanai.
„Kalna Vaizuļi” atrodas skaistā vietā Gaujas nacionālā parkā, ainavu liegumā. Māju apkārtnē aug milzīgas liepas, kastaņas, ozoli, kļavas, kurus stādījis izcilais pedagogs un sabiedriskais darbinieks A. Dauge. Sētā ir saglabājušies tradicionālie sadzīves priekšmeti un darba rīki, kas projekta dalībniekiem palīdzēs iepazīt mūsu sentēvu mijiedarbību ar dabu un tās skaistumu.


Plašāka informācija
Projekta vadītāja Lauma Celma
Mob. tālr. 27043170
E-pasts:
lauma@lvacentrs.lv

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Latviešu biedrības
reklāmas un informācijas koordinatore
Zinta Gugane
Mob. tālr. 29528022
E-pasts:
zinta.gugane@rlb.lv

 

www.sif.lv    www.eeagrants.lv   www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība

 
      Atpakaļ