103353

Rīgas Latviešu biedrība viesojas Viļņā
28.11.2018
Šī gada 24.novembrī Viļņas Karavīru namā Latvijas vēstniecība Lietuvā un Viļņas latviešu biedrība sadarbībā ar Lietuvas Valdības Mazākumtautību departamenta un Viļņas Karavīru namu rīkoja svinīgu pasākumu Latvijas valsts simtgades svētku zīmē. 

Lai godinātu Latvijas valsts simto gadadienu, apliecinātu Latvijas ciešās saites ar Lietuvu, un simboliski pateiktos Lietuvai par iespēju kopt un uzturēt savas tautības saknes, tika pulcināti ne tikai Lietuvas latviešu diasporas pārstāvji, bet arī citu Lietuvas mazākumtautību pārstāvji. Pasākuma idejas autore un realizētāja bija Viļņas latviešu biedrības vadītāja Gunta Rone.

Svētku atklāšanas daļā Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis teica runu, kurā uzsvēra, ka “Latvijas simtgades simbolā ir atainota bezgalība, kas apliecina, ka mēs vēlamies un darīsim visu iespējamo, lai Latvija eksistētu mūžīgi”. Tāpat vēstnieks E.Semanis akcentēja, ka “sadarbība kultūras, izglītības un zinātnes laukā ir spēcīga , un šī garīgā enerģija ir it īpaši vitāla Latvijas valsts nodibināšanas un Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgades gadā”.

Atklāšanas daļā Viļņas latviešu biedrības vadītāja G.Rone nolasīja Viļņas mēra Remiģija Šimašus (Remigijus Šimašius) apsveikuma sveicienu Lietuvas latviešiem, kā arī apsveikuma runu teica Lietuvas valdības Mazākumtautību departamenta direktore Vida Montvīdaite (Vida Montvydaitė).

Šī pasākuma laikā Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis pasniedza vēstnieka atzinības rakstus Latviešu biedrību Lietuvā vadītājiem un aktīvākajiem ilggadējiem Latviešu biedrību locekļiem, tādējādi pateicoties par paveikto darbu, stiprinot latviešu identitāti un kopjot latviskumu Lietuvā.

Svētku pasākumā priekšnesumus sniedza Viļņas latviešu biedrības bērnu ansamblis vokālās pedagoģes Līgas Tītes-Petrauskes vadībā un Viļņas Starptautiskās skolas latviešu audzēkņi vokālās pedagoģes Baibas Skurstenes-Serdiukes vadībā. 

Pasākuma turpinājumā Rīgas Latviešu biedrības kolektīvs sniedza svētku koncertu, kurā muzicēja Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas biedri, uzstājās tautas deju ansamblis “Vija” Antras Vilcānes vadībā, kā arī jauktais koris un kamerkoris “Austrums” diriģenta Ārija Šķepasta vadībā.

Pasākuma laikā bija apskatāmas izstādes: latviešu izcelsmes gleznotāja Egila Skujas (Birži, Lietuva) akvareļu gleznu izstāde, kā arī Lietuvā dzīvojošu četru māsu, Mirdzas Zentelytes, Zelmas Krupelienes, Ausmas Jarmalavičienes, Zilvijas Sylienes, - latviešu rokdarbnieču darbi.

Svētku saviesīgajā daļā pasākuma dalībnieki cienājās ar latviskām uzkodām un ar Latvijas Simtgades svētku torti.

Pasākumā kopumā piedalījās ap 100 viesu: Lietuvas mazākumtautību biedrību (armēņu, baltkrievu, igauņu, grieķu, krievu, tatāru) locekļi, Lietuvas latviešu biedrību vadītāji un locekļi.

Svētku pasākums ir viens no Latvijas Valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.
Ielādēju...      Atpakaļ