63895

Rīgas Latviešu biedrībā muzicēs koris no Lielbritānijas
01.05.2016


 Rīgas Latviešu biedrībā muzicēs koris no Lielbritānijas  
 
      Redingas Baha koris (Lielbritānija)  aicina uz kormūzikas koncertu svētdien, 2016. gada 1. maijā, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē. Koncerta programmā Šekspīra dzimšanas diena. Dziesmas ar Viljama Šekspīra vārdiem un Orlando Gibonsa, Roberta Ramzeva, Ērika Ešenvalda, Ralfa Vogana Viljamsa un Franka Martēna mūziku. Diriģents Metjū Hamiltons.   
       Ieeja koncertā ir bez maksas
 
       Redingas Baha koris  
 
      Šis ir amatieru koris no Redingas – pilsētas Bērkšīrā, Anglijā. Tajā ir 40-50 dalībnieki, kas aizrautīgi cenšas sasniegt pašus augstākos iespējamos standartus kordziedāšanā. Koris dzied gan a cappella, gan kopā ar profesionāliem solistiem un instrumentālistiem. Viņu repertuārs ir ļoti dažāds – no Renesanses skaņdarbiem līdz pat XXI gadsimta kompozīcijām, tajā bieži ir iekļauti neparasti vai mazāk zināmi sacerējumi. Koris izjūt īpašu mīlestību pret Johana Sebastiāna Baha darbiem. Ar komponista skaņdarbiem dziedātāji aicina klausītājus dalīties ar izpildītājiem sajūsmā par neparastajām balss iespējām, kā arī klausītājiem ierasto skaņdarbu pārveidojumiem.            
 
Diriģents Metjū Hamiltons (Matthew Hamilton)
 
       Foto: Pedro Malinovski      
 
    Metjū Hamiltons bieži tiek aicināts strādāt ar dažādiem profesionālajiem koriem, ieskaitot Londonas Simfoniskā orķestra kori, kuram viņš ir diriģents, BBC Simfoniskā orķestra kori un Birmingemas simfoniskā orķestra kori, kā arī kamerkoriem, tādiem kā Londonas Kamerkoris, kuram viņš ir muzikālais direktors, koris BBC Singers un Mančestras Kamerkoris.              
  Pirms maģistra grāda iegūšanas kompozīcijā Metjū Hamiltons studēja mūziku Oksfordā. Viņš ieguva pilnu stipendiju, lai apgūtu kordiriģēšanu Karaliskajā Velsas Mūzikas un drāmas koledžā, absolvējot to 2010. gadā. Paralēli studijām diriģents piedalījās meistarklasēs kopā ar labākajiem Eiropas profesionālajiem koriem, to skaitā Berlīnes Radio kori un Nīderlandes Kamerkori.                 Metjū Hamiltons ir strādājis kopā ar diriģentiem: Fabio Luisi, Valēriju Gergijevu, Džonu Storgārdu, Šarlu Dituā, Tjerī Fišeru, Deividu Robertsonu, Džonu Vilsonu un Marku Minkovski, piedalījies Braitonas un mūzikas festivālā BBC Proms, kurā viņš iestudēja mūziku kopā ar Birtwistle un Pet Shop Boys. Arī šogad Metjū Hamiltons uzstāsies BBC Proms festivālā kā Londonas Simfoniskā orķestra kora diriģents. Šobrīd Metjū Hamiltons strādā ar kori BBC Singers, ir diriģējis to koncertā Londonas Bārbikana zālē, tiešraidē BBC Radio 3 un televīzijā, kā arī ierakstu studijā
     Nesen Metjū Hamiltons sniedza debijas koncertu kopā ar Londonas Simfoniskā orķestra kori. Spilgtākie mirkļi 2014. - 2015. gada sezonā diriģentam bija saistīti ar koncertu sēriju Vācijā kopā ar vokālo ansambli ChorWerk Ruhr, kurā skanēja arī Ērika Ešenvalda jaunā skaņdarba pirmatskaņojums. Kā BBC Simfoniskā orķestra kora viesdiriģents viņš atskaņoja Breta Dīna darbu The Last Days of Socrates (Sokrāta pēdējās dienas) Londonas Bārbikana zālē un debitēja Bridžvoteras koncertzālē Mančestrā, atskaņojot Morisa Diruflē Rekviēmu kopā ar diriģentu Veinu Māršalu. 2015. - 2016. gada sezonā redzēsim Metjū Hamiltonu kā viesdiriģentu strādājam ar Birmingemas simfoniskā orķestra kori, atskaņojot Johannesa Brāmsa Rekviēmu; arī viņa debiju ar Francijas Radio kori.                Atpakaļ