118081

Komponistes ELGAS ĪGENBERGAS 100 gadu jubilejas koncerts "Tu tikai dziedi"
09.10.2021


Elgas dienā, 2021. gada 9. oktobrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Baltajā zālē, RLB Senioru koris “eReLBe” aicina pieminēt latviešu estrādes „celmlauzi” Elgu Īgenbergu 100 gadu jubilejā. 

Koncertā klausītājus priecēs RLB Senioru koris “eReLBe”, ansamblis “Krētas freska”, Jānis Kurševs (tenors) un pavadošā grupa Anša Kluča vadībā. Koncertmeistars Māris Žagars, koncertu vadīs kora mākslinieciskā vadītāja Zaiga Lazdiņa-Radziņa. 

Koncerta apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Elgas Īgenbergas skaistāko dziesmu izlasi kora “Erelbe” izpildījumā. Elga Īgenberga dziedātājiem veltījusi īpašu skaņdarbu „Tu tikai dziedi”, kas līdz ar daudziem citiem komponistes skaņdarbiem izskanēs 9. oktobra koncertā Rīgas Latviešu biedrībā.

Elgas Īgenbergas daiļradei veltītā koncerta mērķis ir iepazīstināt gados jaunākus klausītājus, kā arī atsaukt atmiņā vecākās paaudzes ļaudīm izcilās komponistes liriskās kompozīcijas, atkal izcelt gaismā sirsnīgās dziesmas, kas ļauj iegrimt vieglā sentimentā, ar gaišu skatu vērties pāri ikdienas problēmām. 

RLB Senioru kora “EReLBe” dziedātāji ir tie, kuri diriģenta Ārija Šķepasta vadībā izveidoja un no 1999. gada 1. maija piedalījās Elgas Īgenbergas dziesmu programmā „Šovakar gribas man sapņot”. Koncertmeistare bija pati autore. Daudzas no tolaik dziedātajām dziesmām palikušas kora "zelta" repertuārā, bet šogad , godinot autori 100 gadu atceres jubilejā, sagatavota jauna programma. Skatēs un konkursos koris guvis augstus novērtējumus. Pasaules koru olimpiādē izcīnījis Zelta un Sudraba diplomus, Eiropas koru olimpiādē ieguvis Sudraba medaļu. 2017. gada koru skatē koris “eReLBe” saņēma augstāko novērtējumu savā grupā un augstāko kategoriju. 

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta vietnē https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102395

Koncerts tapis ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Koncertu iespējams apmeklēt tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot koncertu, nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

      Atpakaļ