75485

Izstāde “Mājas pušķojumi un pušķi vasarā tautas tradīcijās”
12.11.2016


Izstāde Mājas pušķojumi un pušķi vasarā tautas tradīcijās


 Rīgas Latviešu biedrības tautas lietišķās mākslas studija Rezēda aicina apmeklēt izstādi Mājas pušķojumi un pušķi vasarā tautas tradīcijās Rīgas Latviešu biedrības vestibilā. Izstāde apskatāma no 2016. gada 12. novembra līdz 12. decembrim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. 

 Pušķojumu un pušķu tautas tradīcijai Latvijā ir gadsimtiem sena vēsture. TLMS Rezēda savas pastāvēšanas 36 gados ir pētījusi šīs tradīcijas, pievēršot uzmanību kompozīcijas nozīmei, krāsu ietekmei un iedarbībai uz cilvēka uztveri, jūtām, emocijām. Šajā gadījumā īpaša uzmanība veltīta seno pušķu un pušķošanas tradīciju izstrādāšanai materiālā, Kr. Pāvuliņš 1931.veltot īpašu uzmanību autentiskajam izpildījumam, lai nerastos pārpratums par izstrādājuma izcelsmi un vēlmi nonicināt latviešu pušķošanas mākslas tradīcijas. Izstādes eksponāti iepazīstinās apmeklētājus ar augu pušķojumu izmantošanas iespējām, godu pušķojumu jomās, izmantojot dažādas inovācijas kompozīciju veidošanā, lai radītu jaunu komunikācijas veidu starp cilvēkiem. Šajā izstādē uzsvars tiek likts uz vasaras pušķojumu tradīcijām un jaunradi, kuru tās iedvesmo. 
Mūsu dienās, kad saistībā ar globalizāciju, pasaule ir kļuvusi maza, gribas paturēt tās tradīcijas un mākas, kas latviešiem piemitušas gadsimtu gaitā. Mēs cilvēkiem piedāvāsim izziņu par mūsu vēsturi, par mūsu pieejamajiem dabas materiāliem, linu, salmiem, smilgām, pogaļām, pākstīm, sūnām, čiekuriem, utt. Atgriezīsimies pie mūsu pirmatnējām saknēm. Pie dabas.

Izstāžu cikls Pušķi un pušķojumi latviešu tautas tradīcijās aptvers visas gadskārtas un godus un turpināsies līdz Latvijas simtgadei.


Ieeja brīva!


Atbalsta

 
      Atpakaļ