105189

Ir brīnišķīgs vakars…
28.03.2019


Ir brīnišķīgs vakars…

 

Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija ielūdz interesentus 2019. gada 28. martā plkst. 19.00 biedrības Zelta zālē noklausīties koncertu Ir brīnišķīgs vakars…, piedalīsies Laura Purena soprāns, Edgars Ošleja bass un Inguna Puriņa klavieres.

 

Koncerts tapis kā trīs radošu personību kopdarbs, izdziedot sava repertuāra košākās melodijas. Skanēs latviešu, krievu, itāļu un franču komponistu -  Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Jāzepa Vītola, Paula Dambja, Pētera Čaikovska, Sergeja Rahmaņinova, Dmitrija Šostakoviča, Kloda Debisī, Šarla Guno, Džuzepes Verdi un Džakomo Pučīni operu ārijas un dziesmas

 

Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro

Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta

 

Laura Purena absolvējusi A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolu, tālāk turpinot mācības Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, apgūstot vokālo mākslu. 2017. gadā ieguvusi bakalaura grādu akadēmiskajā dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētās profesores Andžellas Gobas klasē, turpina padziļināt zināšanas maģistrantūrā, apgūstot operdziedāšanu, turpinot mācības pie A. Gobas un papildinoties pie Airas Rūrānes. Starptautiskā izpildītāju konkursa Zilais putns (Ukraina, 2013) laureāte. Ineses Galantes talantu konkursa laureāte (2016), pēc kura uzaicināta uzstāties festivālā Summertime. Pirmās lomas operizrādēs saistās ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudiju Figaro, kur Laura atveidojusi Smilšu vīriņu E. Humperdinka operā Ansītis un Grietiņa, Natašu R. Ščedrina operā Ne tikai mīlestība, Princesi Zeltīti J. Mediņa operā Sprīdītis, Mazo Suzannu P. Hindemita operā Pasaules harmonija, Diānu Ž. Ofenbaha operetē Orfejs pazemē, Jaunāko Princesi Ā. Skultes operā Eža kažociņš, Džildu Dž. Verdi operā Rigoleto, kā arī citas lomas. Aktīvi sadarbojusies ar Latvijas Operetes fondu, uzstājoties koncertprogrammās Nāc, paklausies, draudziņ, kā Vīnē dzied, Jaungada koncerti in Blue, kā arī Operetes festivāla galā koncertos, arī piedaloties Operetes fonda bērnu izrāžu iestudējumos – Valda Lūriņa režisētajā bērnu muzikālajā izrādē Paukojam un Šmaukojam ar Šmauka lomu un Karlsons ar Betas lomu. 2017. gadā debitējusi Latvijas Nacionālajā operā un baletā Madaļas lomā Zigmara Liepiņa operā Turaidas roze. Veiksmīga sadarbība norit ar VSIA Latvijas Koncerti, ar dalību koncertprogrammās Princese ar pērtiķi, iejūtoties Princeses lomā un Smilšu pasaka ar Zelta putnu, atveidojot Zelta putnu. Jau vairākus gadus Laura iesaistās projektos ar pūtēju orķestri Rīga Jāņa Puriņa vadībā, izpildot solopartijas K. Sensānsa cikliskajā darbā Ziemassvētku oratorija, kā arī Š. Guno Svētās Cecīlijas mesa, pieminot G. Ordelovski, dziedājusi viņa aranžētās tautasdziesmas solistiem ar pūtēju kapelu J. Puriņa vadībā. Aktīvi darbojoties arī kamermūzikas jomā, sadarbojusies ar Hertu Hansenu, Daci Kļavu, Leldi Tīreli u. c. piedalījusies koncertprogrammās Fantāzijas un dejas, izpildot H. Volfa kamermūziku, Šūberts un Plakidis. Satikšanās, izpildot P. Plakiža kamermūziku. Sadarbojusies ar profesori Vitu Kalnciemu, kopīgi muzicējot Rīgas Doma baznīcā un Jēzus baznīcā. Laura uzstājusies daudzās Rīgas un Latvijas koncertzālēs.


Edgars Ošleja debitējis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves 2015. gadā. Pašlaik Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studē akadēmisko dziedāšanu pēdējā kursā pie pieaicinātā Latvijas Kultūras akadēmijas asoc. prof. Roberta Hansona.

Edgars Ošleja ir regulāri piedalījies vokālās mākslas meistarklasēs pie Aļģirda Januta (Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmija), Annikas Olinkari (Helsinku Mākslas universitāte) un citiem. Dziedātājs ir apmeklējis Aleksandra tehnikas meistarklases, ko vada Luksemburgas konservatorijas prof. Patriks Krisatis, kā arī Dānijas Karaliskās Operas akadēmijas pedagoģes Marlēnes Smitas pasniegtās nodarbības skatuves kustībā.

2017. gadā Edgars Ošleja iekļuva Antoņinas Kampi starptautiskā vokālistu konkursa pusfinālā, bet Alīdas Vānes starptautiskajā vokālistu konkursā ierindojies starp finālistiem. Starptautiskajā Belvederes vokālistu konkursā Edgars ierindojies starp pusfinālistiem. 

Paralēli darbībai Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kur šobrīd dziedātāja repertuārā ir Zarastro loma Mazajā Burvju flautā, Reinmāra fon Cvētera loma operā Tanheizers  un Kolēna loma operā Bohēma, Edgars Ošleja ir piedalījies akadēmiskās mūzikas koncertos Rīgas Latviešu biedrības namā, Rīgas Anglikāņu baznīcā un citviet. Viņa repertuārā ir ārijas un dziesmas no P. Čaikovska, G. F. Hendeļa, Dž. Verdi, V. A. Mocarta, S. Prokofjeva u.c. komponistu daiļrades.Atbalsta

Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika,

Latvijas Mūzikas informācijas centrs, www.music.lv, www.tvnet.lv,

laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija

      Atpakaļ