77407

“Dakshina salila” jeb pateicības plūsma
31.03.2017


“Dakshina salila” jeb pateicības plūsma
Indiešu deju koncerts

Aicinām Indijas kultūras un dejas cienītājus uz Indiešu klasiskās dejas koncertu “Dakshina salila” jeb “Pateicības plūsma”, kas notiks 31. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Kamīnzālē. Koncertu organizē Indiešu kultūras centrs Bharata, atbalsta Indijas Vēstniecība Zviedrijā un Latvijā.
Dakshina nozīmē pateicību skolotājam par zināšanām, atmaksas veidu par iegūto pieredzi un apmācību, kā arī sakralizēto labvēlības dāvanu visplašākā nozīmē. Ar vārdu salilam apzīmē plūsmu vai kādas enerģijas viļņus. Tas viss veido vienotu notikumu, kas iecerēts kā materializēta koncerta dalībnieku pateicība viņu skolotājiem un liktenim par doto iespēju mācīties un izpildīt šo apbrīnojamo mākslas formu. „Pateicība nepartraukti caurstrāvo mūsu dzīves un šobrīd mūsu velme ir to manifestēt koncerta viedolā, lai sniegtu iespēju ar to dalīties”.     
Koncerta piedalīsies 4 dejotāji – Pille Roosi no Igaunijas, Padmini Sridevi (Larisa Podskočaja), Gaura Nataraj (Aleksejs Furdaks) un Anna Melngalve no Latvijas, kuri pieder pie vienas guru-shishya paramparas jeb zināšanu nodošanas kārtības. Katrs no viņiem ir kā skolotājs viens otram un laiks pierādija, ka brīnumainā kārtā šis lomas mēdz arī krustoties. 
Koncertprogramma iekļauj tradicionālus un tematikskus tempļa dejas priekšnesumus. Indiešu dejas spēks un skaistums ietverti seno himnu, mitoloģisko un ēpisko sižetu interpretācijā caur stilizēto žestu sistēmu un aktiermeistarības izteiksmību. Publikas acu priekšā atdzivināsies seno vēdisko dievu un dievieties, ķeizaru un varoņu tēli, atvērsies neizmērami Indijas mitoloģijas, mūzikas un dzejas dziļumi.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 €.      Atpakaļ