77435

“Anekdošu virpulis 2017” fināls
01.04.2017


Sestdien, 2017. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē
notiks stāstnieku konkursa
“Anekdošu virpulis 2017”
FINĀLS


Daži prot jokot ik mīļu brīdi, citi pa retam uzmirdz greznā asprātībā, bet dažiem ir laimējies un tie ir jokošanas tradīcijas mantinieki paaudzēs un šī prasme noder viņiem visdažādākajās dzīves situācijās.
Gandrīz 20 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkurss „Anekdošu virpulis”, kurā sacenšas bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām un citi skolas vecuma interesenti. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” novadu pusfinālos. Šogad konkursam pieteikti 33 dalībnieki no Gramzdas, Grobiņas, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Rendas, Riebiņiem, Priekules, Priekuļiem, un Vārkavas.
Atbilstoši konkursa nolikumam (visc.gov.lv) dalībnieki uzstājas grupās pa trīs līdz pieciem, sākot ar visjaunākajiem. Viņi pa kārtai stāsta vienu anekdoti, līdz katrs izstāstījis trīs vai vairāk anekdotes un žūrija ir gatava izteikt vērtējumu – kuri no stāstītājiem tiek nākamajā kārtā. Konkursā var iegūt Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumu.
Parasti konkursā tiek izstāstītas ap 300 – 550 anekdotes, no kurām gandrīz neviena neatkārtojas. Stāstīšana pēc iespējas tiek pietuvināta ikdienas stāstīšanas situācijām – teksti nav iepriekš saskaņoti, tiek vērtēta māka veiksmīgi atbildēt uz iepriekš stāstīto anekdoti un patiešām sasmīdināt klausītājus. Žūrija pievērš uzmanību arī jauno stāstnieku  runas kvalitātei, neverbālo izteiksmes līdzekļu gaumīgam lietojumam, repertuāra bagātībai, anekdošu piemērotībai konkrētai vecuma grupai un stāstīšanas situācijai un prasmei veidot dialogu ar klausītājiem. 
Klausītājiem savukārt ir iespējams ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām.
Ieeja pasākumā bez maksas. Kā katru gadu, laipni aicināti arī preses pārstāvji, bet viņiem lūgums konkursa dienā reģistrēties pie organizatoriem. Konkursa ilgums no trim līdz 4  stundām.
Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.
Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, SIA „AB LATVIA”.
Informācija:  www.visc.gov.lv
Margita Poriete: tālr.nr.+37129528421, e-pasts: margitaporiete@inbox.lv
Māra Mellēna: tālr. nr.+37126522141, e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv
      Atpakaļ