79212

BHAKTI YOGA – caur mīlestību un mieru
17.06.2017


 Baladevi Čandrašekaras (ASV/Indija) monoizrāde
BHAKTI YOGA – caur mīlestību un mieru
 
17. jūnijā plkst. 19:00 Rīgas Latviešu biedrības nama kamīnzālē  (Merķeļa ielā 13) ar jaunu deju programmu viesosies slavenā indiešu dejotāja un horeogrāfe Baladevi Čandrašekara (Bala Devi Chandrashekar). Pērn Rīgas skatītāji varēja baudīt izcilās dejotājas izrādi par vienu no aizraujošākiem tēliem Mahābhāratā „KARNA – likteņa bērns”. 
Šogad Baladevi ieradīsies Latvijā ar jaunu monoizrādi "BHAKTI YOGA – caur mīlestību un mieru". Ar jēdzienu „Bhakti” apzīmē cilvēka dvēseles stāvokli, kam raksturīga aizgrābtība ar Dievišķo, no kā izriet kalpošana Dievam ar visdziļāko cieņu un uzticību. „Yoga” ir savienošanās, saikne, kā arī harmonija. Izrāde iekļauj tradicionālus un tematiskus tempļa dejas priekšnesumus, kas balstās uz Šrimad Bhagavatam svētajiem rakstiem un atspoguļo dažādus „bhakti” aspektus – no ekstātiskas mīlestības līdz mierpilnai pielūgšanai.
„Pati deja ir jogas augstākā forma estētiskās svētlaimes piedzīvojumā, pauž Baladevi. Mēs attīstām un apmācam savu ķermeni tikai dēļ tā, lai varētu par to azmirst.” 
Bala ir neatkārtojāmās indiešu deju zvaigznes Padmas Subramanijam (Dr. Padma Subrahmanyam) skolniece, Šrī Padma Nritjam (Shri Padma Nrityam) izpidīšanas mākslas akadēmijas (SPNAPA) dibinātāja un vadītāja. Vairāku gadu garumā Bala nepārtraukti kopj un attīstīta savu izpildīšanas manieri, savienojot tajā plūstošu un precīzu tvērienu un apbrīnojamu izteiksmību. Dejotāja Rīgā viesosies savas Eiropas tūres laikā. 
Biļetes jautājiet BS kasēs. Cena 10 €. Skolēniem, pensionāriem un invalīdiem - 5€. 
Koncerts norisināsies Starptautiskās Jogas dienas svinēšanas ietvaros.
Pasākumu organizē Biedrība Indiešu kultūras centrs BHARATA, atbalsta Indijas vēstniecība Zviedrijā un Latvijā un LU Indijas Studiju un Kultūras centrs.        Atpakaļ