Konkurss – koncertcikls Talants Latvijai

 


(foto konkursa - koncertcikla Talants Latvijai  2019. gada laureāti ) 

   

Noslēgusies konkursa - koncertcikla Talants Latvijai 29. sezona


Ar prieku un gandarījuma sajūtu vēlamies paziņot, ka ir noslēgusies konkursa - koncertcikla Talants Latvijai 29. sezonas norise, kura iesākās klātienē 2020. gada 16. februārī, tika divas reizes pārcelta sakarā ar Covid-19 pandēmiju un epidemioloģisko situāciju mūsu valstī, un noslēdzās attālināti 2021. gada 24. maijā.

Sveicam visus konkursa Talants Latvijai dalībniekus, viņu pedagogus un koncertmeistarus ar veiksmīgu dalību un labiem rezultātiem attālinātās norises konkursā!

Piedāvājam noskatīties sagatavoto video ar koncerta – koncertcikla Talants Latvijai organizatoru apsveikumiem, pateicībām un audzēkņu - pirmo vietu ieguvēju - priekšnesumiem - https://www.youtube.com/watch?v=_vedIsfGQZ8 

Konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā darbojās: prof. Juris Kalnciems, prof. Ventis Zilberts, prof. Andris Arnicāns, doc.Gatis Evelons, Silva Krašauska-Krauze, Dzintra Knābe, Līga Catlaka, Igors Doriņš, Ara Simonjans / Ara Simonian /, Ivars Bezprozvanovs, Jekaterina Suvorova, Anda Eglīte un Kaspars Zemītis, ir izvērtējusi visus konkursa otrās kārtas - fināla dalībnieku iesūtītos videoierakstus un ir noskaidroti konkursa - koncertcikla Talants Latvijai 2021 laureāti. 

Konkursa otrajā kārtā - finālā attālināti pavisam kopā piedalījās 70 dalībnieki (22 pūšam- un sitaminstrumentālisti, 24 taustiņinstrumentālisti, 24 stīgu instrumentālisti), no kuriem 54 dalībnieki ieguva laureātu diplomus (15 pirmās vietas, 16 otrās vietas, 23 trešās vietas) un 10 dalībnieki - atzinības rakstus. Visi konkursa laureāti saņems konkursa organizatoru diplomus un Latvijas Bērnu fonda (LBF) stipendijas. Vienreizējas LBF stipendijas saņems arī konkursa pirmo vietu laureātu pedagogi un koncertmeistari. Pēc konkursa organizatoru lēmuma, Arnolda Skrides balva tiek piešķirta Jūrmalas Mūzikas vidusskolai, savukārt Gunāra Eižēna Bērzzariņa balva – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai.                               . 

Mūsu sadarbības partneri – Nodibinājums Skaņu mākslas fonds pasniegs balvu Par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu, savukārt stīgu instrumentu veikals Vivatas - īpašas balvas konkursa laureātiem.

Ievērojot spēkā esošos nosacījumus sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu, kā arī atbilstoši joprojām mainīgai epidemioloģiskai situācijai Latvijā, konkursa - koncertcikla Talants Latvijai tradicionālais 1. klašu audzēkņu koncerts un konkursa laureātu koncerts tiek atcelti.

Liels paldies visiem konkursa - koncertcikla Talants Latvijai dalībniekiem un viņu vecākiem, pedagogiem un skolu direktoriem, kā arī žūrijas komisijas locekļiem par ieguldīto darbu, izturību šajā mums visiem sarežģītajā laikā un spēju pielāgoties nestandarta situācijām mūsu dzīvē.

   

Pateicamies Valsts kultūrkapitāla fondam un Rīgas domei par atbalstu.


 

Konkursa - koncertcikla Talants Latvijai organizatoru vārdā, 

Normunds Dreģis

Konkursa - koncertcikla Talants Latvijai

producents un mākslinieciskais vadītājs

 

  

Konkurss – koncertcikls Talants Latvijai notiek kopš 1991. gada. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018. gada konkursa – koncertcikla Talants Latvijai producents un mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis. 

Konkursa mērķis ir veicināt un sekmēt Latvijas mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības (RLB) koncertzālēs.

Vairāku gadu garumā konkurss – koncertcikls Talants Latvijai ir bijis kā radoša atspēriena punkts Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, veicinājis jauno talantu izaugsmi un mērķtiecīgu pilnveidošanos. Daudzi no viņiem ir izvēlējušies mūziku par savu nākamo profesiju un vēlāk kā izcili mākslinieki guvuši atzinību Latvijā un pasaulē. Konkursa laureātu vidū ir: Vineta Sareika, Marta Sudraba, Guna Šnē, Mārcis Kuplais, Anda Eglīte, Lauma Skride, Reinis Zariņš, Artūrs Cingujevs, Guntis Kuzma, Egils Šēfers, Jēkabs Nīmanis, Oskars un Raimonds Petrauski, Rihards Zaļupe, Mārtiņš Miļevskis u.c.
Konkursā piedalās Latvijas mūzikas skolu instrumentu spēles audzēkņi: taustiņinstrumentālisti (pianisti un akordeonisti), stīgu instrumentu spēles (lociņinstrumenti un daudzstīgu instrumenti), pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi. 

Konkurss notiek divās kārtās. Pirmā kārta notiek no janvāra līdz aprīlim ar mūzikas skolu koncertiem RLB Zelta zālē. Katra skola uzstājas ar patstāvīgi izveidotu koncertprogrammu, kuras kopējā hronometrāža nepārsniedz 45 minūtes, savukārt katra dalībnieka uzstāšanās minimālā hronometrāža ir 3 minūtes. Konkursa otrā kārta – fināls notiek maija mēneša vidū.

Dalības maksa no skolas - EUR 100,00.

Konkursa dalībniekiem tiek piešķirti atzinības raksti, laureātu diplomi un Latvijas Bērnu fonda apbalvojumi, tajā skaitā Arnolda Skrides un Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvas divām reģionālajām mūzikas skolām, kuras ir uzrādījušas vislabākos rezultātus konkursa finālā. Konkursā var tikt piešķirti arī citi apbalvojumi.

  

Konkursa – koncertcikla Talants Latvijai nolikums pieejams šeit 

  

Neliels atskats uz Konkursa – koncertcikla Talants Latvijai 29. sezonas atklāšanas koncertu Verba Novum: https://www.youtube.com/watch?v=gliV5CxvRdc

 

Rīgas Latviešu biedrība                              

Konkurss – koncertcikls Talants Latvijai

Merķeļa iela 13, Rīga, LV-1050            

E-pasts: talants.latvijai@rlb.lv


Normunds Dreģis

Konkursa – koncertcikla Talants Latvijai

producents un mākslinieciskais vadītājs

Tālrunis: +371 29169184

E-pasts: talants.latvijai@rlb.lv