61314

Tautas Lietišķās mākslas studijas “Rezēda” izstāde “No Jāņiem līdz Ziemassvētkiem”
19.10.2015


Tautas Lietišķās mākslas studijas Rezēda
izstāde No Jāņiem līdz Ziemassvētkiem
 

Aicinām interesentus aplūkot Tautas Lietišķās mākslas studijas Rezēda izstādi No Jāņiem līdz Ziemassvētkiem. Izstāde aplūkojuma no š.g. 19. oktobra līdz 28. oktobrim RLB 1. stāva vestibilā.

Nāk rudens apgleznot Latviju,
Bet nepūlies, necenties tā.
Man viņa ir visskaistākā,
Tik un tā.
(M.Zālīte)
 
Jā, mums viņa ir visskaistākā tik un tā… Mūsu Latvija! Cilvēki ir tie, kuri kopj un veido šo zemi. Cilvēki un māte Daba. Mēs te dzīvojam mijiedarbībā,  saskaņā ar Dieva un  dabas likumiem un veidojam Latviju  visi kopā.  
Rudenī savu dzimšanas dienu svin valsts un svin TLMS Rezēda  -  maza daļiņa no Latvijas.  Nez vai 35 gadi ir daudz vai maz  kolektīvam, studijai? Tautas Lietišķās mākslas studijas pamatsastāvs nav būtiski mainījies, tas ir labs rādītājs. Ir izveidojies savs rokraksts, noturīgs raksturs, dzīves svinēšana par spīti visam.  Viss mainās uz augšu un rodas brīnums,  idejas plūst un mainās, veidojot jaunas izpausmes formas. Rudens atnāk bagāts un krāšņs, dāvā  mums neizmērojamu krāsu paleti,  bet vēlāk paliek drūms un pelēks. Meitenes, kamēr vēl rudens gavilē,  dzied krāsu simfonijā, ņem no ziediem, lapām, kokiem, lai ziemā krāsaināk, meklē gaišus izpausmes veidus: pin, vij, šuj, sprauž, griež, saliek, veido un domā. Domā par sauli un siltumu, domā par ziemas baltumu un pavasara atmodu, visu, ko spēj, saliek savos meistardarbos: lielākos vai mazākos, bet galvenais savējos.  

Rezēdietes spēku smeļ dabā. Viņas saredz, sameklē, transformē dabas materiālus dažādās izpausmes formās, smalki, filigrāni ar mīlestību. Izstrādājot domas virzību darba smalkumā, veldzējot savu dvēseli, tā sāk dziedāt un gavilēt kā bagātīgais rudens un iznāk atgriezeniskā saite. Veldze man un veldze tev. Atdot daļiņu no sevis, uzplaukt un ziedēt.

Ja Jums dod, tad ņemiet, jo tas nāk no sirds!

Ieeja brīva

 
      Atpakaļ