53988

Spānijas kultūras vakars
22.04.2015


Trešdien, 22. aprīlī plkst. 19.00 starpkultūru integrācijas kluba "Kultūršarms" ietvaros ikviens interesents gaidīts sarīkojumā, lai izzinātu spāņu kultūru. Sarīkojums notiks Brīvprātības mājā, Mūkusalas ielā 72/ zvanu poga TREPES/ 3. stāvā. 

Kluba „Kultūršarms” vadītāja Ramona Liepiņa stāsta: „Kā iemācīties pirmos dejas soļus spāņu dejā seviljanas? Seviljanas ir jautrs un dzīvespriecīgs spāņu tautas dziesmas un dejas stils, kurš radies nevis Seviljā, bet gan Kastīlijā. Šī deja ļoti populāra andalūziešu vidū, un parasti flamenko apguvi sāk tieši ar seviljanām. Tā kā seviljanas Spānijā ir gluži vai ikdienas sastāvdaļa, prast tās dejot ir noderīgi. Seviljanu popularitāte izskaidrojama dejas praktiskajā pielietojumā – to dejo ne tikai šovos, bet arī fiestās, svētkos un pat spāņu diskotēkās. Pamēģināsim!

Kopā ar mums būs dejotājas no deju studijas "Alegria" un varēsim izbaudīt flamenko burvību.  2010. gada novembrī UNESCO flamenko iekļāva cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā.

Tiksimies ar Eiropas Brīvprātīgā darba programmas brīvprātīgo Albu no Spānijas, izspēlējot spāņu valodas vārdu spēles.  Mēģināsim pagatavot spāņu gaspačo! „

Nākamais kluba pasākums notiks trešdien, 29. aprīlī, kad, sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu,  interaktīvā domdarbnīcā tiks diskutēts par Valsts svētku nozīmi dažādās kultūrās.

Klubs „Kultūršarms” ir Rīgas Latviešu biedrības projekta “Vienība ir mūsu spēks” (granta līguma Nr. 2013.EEZ/PP/2/MIC/010/028) aktivitāte, ko realizē biedrība „Radošā apvienība jauniešiem „TREPES””. Klubā aicināti piedalīties mazākumtautību pārstāvji, nepilsoņi un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Plašāka informācija:
Ramona Liepiņa, kluba vadītāja
ra.trepes@inbox.lv 
Mob.tel.  28356548

 

www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība
      Atpakaļ