63028

„Sprīdīša skolas” Ziemassvētki
10.12.2015


„Sprīdīša skola” ielūdz visus interesentus uz Ziemassvētku sarīkojumu, kas  notiks 2015. gada 12. decembrī  Mores pagasta  „Kalna Vaizuļos” no plkst. 12.00 līdz 15.00.

Sarīkojumā aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem un interesenti. Sarīkojumu vadīs Margita Poriete, etnogrāfe Indra Čekstere, etnohoreogrāfs Ernests Spīčs un muzikante Aiga Auziņa.

Sarīkojuma vieta - lauku māja ar plašu pagalmu ir ļoti piemērota tradicionālās kultūras norisēm. Telpās notiks masku gatavošana Margitas Porietes vadībā un izzinošā nodarbība par maskošanās tradīcijām, kuru vadīs etnogrāfe Indra Čekstere.
Maskas tiks gatavotas gan no dabas materiāliem (salmiem, siena, bērzu tāsīm un labībām: tēli – Budēlis, Salmu vīrs, Siena mošķis, Meža gars u.c.), gan no auduma un dzijām (Kazas un Āža maskas), gan arī tiks parādīts, kā, savelkot citādi parastu apģērbu, var izveidot masku (piem., Vista un Gailis).
Mūzikas, rotaļu un spēļu nodarbība notiks brīvā dabā, un to vadīs Aiga Auziņa un Erenests Spīčs. Sarīkojuma norises īstenot palīdzēs arī citi brīvprātīgie palīgi - RLB biedri:  Anita Feldmane, Baiba Ošmane,  Jānis Brikmanis.
Sarīkojuma noslēgumā  vairāk ieinteresētie dalībnieki tiks aicinātai apgūto parādīt kopā ar  tradīciju speciālistiem maskošanās rituālā Jāņa Jakubvska ģimenē Mores pagastā. Piemērotā vide un sarīkojuma dalībnieku atsaucība dos labu iespēju Ziemas gadskārtu tradīcijas apguvei un iedzīvināšanai. Dalībniekiem būs iespēja arī apgūt jaunas prasmes un iemaņas, kā arī veidot sadarbību starp dažādām paaudzēm un dažādu sociālo slāņu cilvēkiem.

Visi mīļi aicināti!


 

www.sif.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība

 


      Atpakaļ