Rīgas Latviešu biedrības Tautas lietišķās mākslas studija „Cēre”
uzņem jaunas dalībnieces!

TLMS „Cēre” nodarbībās aicina apgūt:

Aicinām tos, kas jau māk un arī tos, kuri grib iemācīties rokdarbus!
Nodarbības notiek
Rīgas Latviešu biedrības 301. kabinetā
TLMS „Cēre” vadītāja Laura Krustiņa, uzziņas pa tālr. 29415140

Rīgas Latviešu biedrības Tautas lietišķās mākslas studija "Cēre"

Vadītāja Laura Krustiņa

1972.gada rudenī toreizējā autobusu parkā 10 čaklas sievas izteica vēlēšanos nodarboties ar rokdarbiem – tamborēt , adīt, knipelēt, izšūt, - un nodibinājās rokdarbu pulciņš, kura vadītāja bija toreizējā konduktore tautas daiļamata meistare Ella Ceriņa (25.12.1927.-30.11.2005.),

No nelielā rokdarbu pulciņa ir izveidojusies spēcīga studija, kura savu nosaukumu ieguva 1981.gadā un kļuva par TLMS „Cēre” (Tā ir vērpjamā ratiņa viena sastāvdaļa, pie kuras piesprauž lina kodaļu, un to Liepājas pusē dēvē par cēri).

No 2005.gada TLMS „Cēre” vadību pārņēma rokdarbu speciāliste Laura Krustiņa, kura turpina iesāktās tradīcijas un iemēģina kaut ko jaunu. Studijā dalībnieces tiekas ar domubiedriem, pārrunā sadzīviskus sīkumus, realizē savas idejas, uzzina kaut ko jaunu radošajā jomā, meistares palīdz ar padomu jaunajām dalībniecēm, notiek pieredzes apmaiņa.

TLMS „Cēre” darbojas Rīgas Latviešu biedrībā un ir arī Latviešu tautas mākslas savienības biedrs.
Studija darbojas jau 38 gadus. Šajā laikā dalībnieku sastāvs, protams, ir mainījies, bet arī šodien studijā ir visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji, kopskaitā – 29, no tām tautas daiļamata meistares – 5. Tās apvieno padziļināta interese par tautas gara mantojumu un citām radošām izpausmēm. Studija aktīvi piedalās ikgadējā Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja rīkotajā gadatirgus pasākumā, tāpat arī demonstrē savus darinājumus citos Rīgas pilsētas rīkotajos svētkos. Studijas regulāri rīko pārskata izstādes. Darbi vienmēr apskatāmi Rīgas pilsētas un republikas rīkotajās izstādēs. Darbu kolekcijas rādītas ārzemēs: Austrālijā, Kanādā, Krievijā, Zviedrijā, Lietuvā un Igaunijā. Tautas daiļamata meistaru darbi iepirkti Latvijas Vēstures muzeja un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja fondos.

Studijā tiek apgūtas dažādu rokdarbu tehnikas: adīšana, tamborēšana, pīšana, mezglošana, izšūšana, aušana, tapošana, „čunčurošana”, filcēšana u.c. Studijā pēta latviešu tautas lietišķās mākslas kultūras mantojumu, apgūst krāsu mācību, kompozīciju un latviešu tautas lietišķās mākslas tradīcijas. TLMS „Cēre” apmāca jebkurus interesentus, kas vēlas apgūt rokdarbu tehnikas, lai varētu izgatavot sev un saviem tuviniekiem un draugiem oriģinālus, neatkārtojamus darinājumus.

Kontakti:
Laura Krustiņa – tālr. + 371 29415140, + 371 29415140
e-pasts: laurakr@navigator.lv