127899

Par konkursu "Talants Latvijai"Konkurss "Talants Latvijai" notiek kopš 1991. gada. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018. gada konkursa "Talants Latvijai"  producents un mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis. 
 
Konkursa mērķis ir veicināt un sekmēt Latvijas mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības (RLB) koncertzālēs.
 
Vairāku gadu garumā konkurss "Talants Latvijai" ir bijis kā radoša atspēriena punkts Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, veicinājis jauno talantu izaugsmi un mērķtiecīgu pilnveidošanos. Daudzi no viņiem ir izvēlējušies mūziku par savu nākamo profesiju un vēlāk kā izcili mākslinieki guvuši atzinību Latvijā un pasaulē. Konkursa laureātu vidū ir: Vineta Sareika, Marta Sudraba, Guna Šnē, Mārcis Kuplais, Anda Eglīte, Lauma Skride, Reinis Zariņš, Artūrs Cingujevs, Guntis Kuzma, Egils Šēfers, Jēkabs Nīmanis, Oskars un Raimonds Petrauski, Rihards Zaļupe, Mārtiņš Miļevskis u. c.

Konkursā piedalās Latvijas mūzikas skolu instrumentu spēles audzēkņi: taustiņinstrumentālisti (pianisti un akordeonisti), stīgu instrumentu spēles (lociņinstrumenti un daudzstīgu instrumenti), pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi. 
   
Konkurss notiek trīs kārtās (I kārta, II kārta un fināls) no februāra mēneša līdz aprīlim Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Konkursa I kārta notiek koncertcikla formātā un katra skola uzstājas ar patstāvīgi izveidotu koncertprogrammu, kuras kopējā mūzikas hronometrāža nepārsniedz 45 minūtes, savukārt katra dalībnieka uzstāšanās minimālā hronometrāža ir 3 minūtes.  Konkursa II kārta notiks 16. aprīlī. Konkursa fināls - 7. maijā. 
 
Dalības maksa no skolas - EUR 150.00.
 
Konkursa balvu fonds: Latvijas Bērnu fonda vienreizējas stipendijas (I, II, un III vietu laureātiem); Latvijas Bērnu fonda vienreizējas stipendijas I vietu laureātu skolotājiem un koncertmeistariem; Arnolda Skrides un Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvas divām skolām, kas ir uzrādījušas vislabākos rezultātus konkursa finālā; atzinības raksti, kā arī citi apbalvojumi (konkursa finālā). 
  
 
                                 
                          
                                                            
 (Foto: "Talants Latvijai" 31. sezonas atklāšanas koncerts "Nova Verba")
 
 
 
Rīgas Latviešu biedrība                              
Konkurss – koncertcikls Talants Latvijai
Merķeļa iela 13, Rīga, LV-1050            
E-pasts: talants.latvijai@rlb.lv

Normunds Dreģis
Konkursa – koncertcikla Talants Latvijai
producents un mākslinieciskais vadītājs
Tālrunis: +371 29169184
E-pasts: talants.latvijai@rlb.lv
 
 
                    Atpakaļ