130452

Zelta zālē Zelta danči
15.11.2023


Īsi pirms Latvijas 105. dzimšanas dienas, folkloras pazinēji un dančmeistari sauc kopā tos, kuri kaut uz brīdi ir nolēmuši saukt par savām mājām Latviju, aicinot iepazīt mūsu zemi caur deju, dziesmu un krāšņiem tautastērpiem kultūras vakarā “Zelta zālē Zelta danči” Rīgas Latviešu biedrībā (RLB).

“Novembra svētku nedēļā aicinām Latvijā dzīvojošos cittautiešus, kuri šeit studē vai strādā, svinēt Latvijas dzimšanas dienu kopā ar mums. Sadarbībā ar Vācijas-Baltijas jaunatnes fondu un Erasmus studentu apmaiņas tīklu, esam raduši iespēju kopā ar šo mūsu sabiedrības daļu izprast šo svētku nozīmi, iedziļināties, ko tie nozīmē latviešiem šodien,” teic RLB Folkloras komisijas “Rīgas danču” pārstāve un pasākuma idejas autore Rozīte Katrīna Ponne. 

Latviešu kultūras vakars norisināsies RLB Zelta zālē 15.novembrī plkst. 19.00.  Tiks dejots latviešu tautas deju zelta fonds, skaistākas dainas koklēs RLB koklētāji Malvīne Mantiniece, Madara Lisovska, Dzintars Jēkabs Spīčs un Rozīte Katrīna Ponne, spēlēs labākie “Rīgas danču” muzikanti. Sevišķi īpašs programmas papildinājums būs dvieļu deja, kuru jaunieši dejos ar senajiem, Rīgas Latviešu biedrībai ziedotajiem, dvieļiem, no kuriem daži ir vēl senāki par Latviju. 

      Atpakaļ