110718

Siguldas Tautas teātra viesizrāde “Tās dullās Paulīnes dēļ”
24.10.2020


Rīgas Latviešu biedrības Teātra komisija sadarbībā ar Siguldas Tautas teātri aicina uz viesizrādi “Tās dullās Paulīnes dēļ”  (V.Belševicas stāsta dramatizējums. Dramatizējuma autore T.Šverste) Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē  24.oktobrī plkst.16.00.

Izrādes stāsts ir par divām māsām mūža otrajā pusē – Paulīni, kura tā arī nav apprecēta, un Līzbeti, kuras vīrs ir miris. Savu pieticīgo dzīvi viņas vada kopā. Paulīne nospriež, ka vismaz bērēm jābūt lepnām. Māsas sāk pelnīt naudu, lasot sēnes un ogas, sapērk dārgus audumus kleitām, smalkas parūkas un cimdus, līdz Paulīnei kļūst žēl, ka pati to skaistumu neredzēs. Viņa nolemj sarīkot bēru ģenerālmēģinājumu. Līzbetei nākas sarunāt fotogrāfu, lai to iemūžina. Zārkā Paulīne iesnaužas un pamostas  ar leģendāro saucienu “Tu saki?” brīdī, kad fotogrāfs, apjūsmojis skaisto šķirstu, dārgo audumu, no kā darināta aizgājējas kleita, par pašu  nelaiķes  izskatu izsakās ne visai atzinīgi…

Paulīne sasmīdina ikvienu mazliet melna humora cienītāju ar trāpīgas ironijas piesātinātu komismu. Dullā Paulīne spēj atrast veidu, kā nemanot likt pasmieties par it kā visnotaļ nopietnām sadzīves situācijām. 


Režisore - Ārija Liepiņa – Stūrniece

Māksliniece - Anna Eglīte

Kustību konsultante - Madara Luīze Muzikante

Izrādē skan A. Vintera un O. Stroka mūzika

 

Biļetes 5,- eiro

Skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro

  

“Biļešu Paradīze” kasēs un izrādes dienā Rīgas Latviešu biedrībā

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/81435 

 

Visi, kas ir iegādājušies sarīkojuma biļetes, tās varēs izmantot, kad sarīkojuma datums tiks apstiprināts.

 

 
      Atpakaļ