RLB Folkloras komisijas muzikanti un "Rīgas danči" ievada starptautisku mākslas festivālu
   
 
Sestdien, 3. septembra vakarā, Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas muzikanti ievadīja mākslas festivāla “Survival kit” un teātra festivāla “Homo Novus” gājienu Vecrīgā! Gājiens sākās ar dūdu un bungu mūziku Līvu laukumā, kas patīkami satrauca festivāla dalībniekus un apmeklētājus. 

Pēc tāda braša ievada “Rīgas Danču” visstiprākie puiši kāpa trīs metrus garajās ķekatās un devās 600 soļu garajā ceļā pa Vecrīgas šaurajām ieliņām uz Doma laukumu. Pa priekšu ķekatniekiem gaisu un negaisu šķīra četras Folkloras komisijas trejdekšņu  pavēlnieces – Indra Filipsone, Anita Feldmane, Terēze Jozefa un Malvīne Mantiniece.  Lai gājiens būtu muzikāli un ritmiski sakārtotāks muzicēja “Rīgas Danču” muzikanti – Rozīte Katrīna Spīča,  Madara Lisovska, Adelīna Balode un Ernests Spīčs. Ķekatniekiem pievienojās vismaz seši simti interesentu, kurus ieinteresēja šī neparastā tradicionālās kultūras un modernās mākslas sintēze darbībā.

Ķekatnieki ne tika paši gāja uz Latvijā garākajām ķekatām, bet arī nesa mākslinieka, festivāla “Survival Kit” dalībnieka,  turku mākslinieka Ahmeta Oguta  instalāciju “Balansējošie karogi”, kas aplūkojama Doma laukumā, vecajā Unibankas ēkā, kur iekārtota festivāla mākslinieku darbu izstāde.  Ķekatas varēs apskatīt izstādē visu festivāla norises laiku.

Lai sagatavotos gājienam veselu mēnesi Pēteris Ponnis, Dzintars Jēkabs Spīčs, Rinalds Maksimovs un Audars Kārlis Kints trenējas staigāt ar neparasti garām ķekatām, ko dizainējis mākslinieks Roberts Krēsliņš.
 


Konteksts:
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs organizē jau 13. Starptautisko laikmetīgās mākslas festivālu Survival Kit, kas ir viens no lielākajiem šāda veida pasākumiem Baltijas valstīs.
Šī gada festivāla Survival Kit 13, kas nosaukts Ojāra Vācieša dzejoļa vārdiem “Putniņu vajag noķert” kuratore ir iLiana Fokianaki. Galvenokārt festivāls pievērsīsies skaņas un vārda brīvībai un dažādām pretošanās formām un iemājos Rīgas vēsturiskajā centrā - agrākajā “Unibankas” ēkā Doma laukumā, Pils ielā 34. Jāizceļ, ka tieši Vecrīga ir bijis nozīmīga lokācija Dziesmotās revolūcijas notikumiem. Abi festivāli ievada arī “Baltās nakts” notikumus Rīgā.