67560

"Tempus Balticus" koncerts
07.09.2016


Tempus Balticus koncerts

 

      Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2016. gada 7. septembrī plkst. 19.00 noklausīties kameransambļa Tempus Balticus koncertu. Muzicēs Jānis Tretjuks klarnete, Latvija / Vācija, Māra Botmane čells, Latvija, Johans Randvere klavieres, Igaunija. Programmā Erki Svena Tīra, Anetes Ašmanes, Johannesa Brāmsa, Pētera Plakida skaņdarbi

Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro
Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta 
 

 

      Jaundibinātais ansamblis Tempus Balticus ir apvienība, kuras misija un ambīcijas ir iezīmētas jau daudznozīmīgajā nosaukumā. Tempus Balticus – tas ir ansamblis ar laikmetīgām idejām un oriģinālu pieeju daudzveidīgajai kamermūzikas pasaulei. 
      Ansambļa mūziķi nāk no Latvijas un Igaunijas, līdz ar to ansambļa identitātē lielu lomu spēlē Baltijas jūras reģions, kura akadēmiskās laikmetīgās kamermūzikas izzināšana, papildināšana un popularizēšana ir viens no galvenajiem Tempus Balticus mērķiem. Mūziķi, kuri skolojušies arī Vācijā un Itālijā, sevi piesaka kā vienību arī Eiropā un pasaulē. Tāpēc ne mazāk svarīgs ansamblim ir klasiskais kamermūzikas repertuārs. Tā meistardarbiem Tempus Balticus piešķir skanējumu, kas balstīts uz aktuālākajiem atklājumiem un tendencēm mūzikas zinātnē un vēsturiskā izpildījuma praksē. 
 
 
      Jānis Tretjuks ir dzimis Rīgā 1989. gadā. Jānis uzsāka klarnetes spēles apguvi Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un turpināja to Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā pie Gunāra Kļaviņa. Divus gadus studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Sigurda Circeņa un doc. Mārtiņa Circeņa vadībā, Jānis turpināja izglītību Trosingenes mūzikas augstskolā pie prof. Hena Halevi, kur apguva arī vēsturisko klarnešu spēli pie prof. Ernsta Šlādera. 
      Jānis ir dažādu solistu un kameransambļu konkursu laureāts Latvijā un Vācijā. Viņš kā solists ir uzstājies ar Valsts kamerorķestri Sinfonieta Rīga, Collegium Musicum Riga, profesionālo pūtēju orķestri Rīga un citiem orķestriem.
      Jānis ir pieprasīts kameransambļa mūziķis. Ar dažādām vienībām viņš koncertē Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Francijā, Austrijā, Šveicē, Beļģijā, Itālijā un Polijā. Jānis ir kameransambļu TutzFrequenz un Trio Cammerton mūziķis, kā arī regulāri uzstājas ar saviem bijušajiem pasniedzējiem Henu Halevi un Ernstu Šlāderu.
      Kā solists, kameransambļa vai orķestra mūziķis Jānis ir piedalījies vairākos festivālos ar modernajiem un senajiem instrumentiem: Italia Mia (Austrija), Rīgas vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls, Donaueschingen Off (Vācija), VIII Rolandsekas fesivāls Kunstler-ich (Vācija), Musica Sacra (Itālija), Festivāls Windstream (Latvija) un citos. Kameransambļa un orķestra sastāvos Jānis ir piedalījies CD ieskaņošanā ar šādām vienībām: Salzburger Hofmusik, Orchestra Ferdinandeum, Ensemble Stile Galante un Mannheimer Hoffkapelle.

      Jānis ir sniedzis meistarklases Karola Šimanovska Mūzikas akadēmijā Katovicē. Kopš 2014. gada pavasara Jānis ir prof. Ernsta Šlādera asistents Trosingenes mūzikas augstskolā. Paralēli aktīvai koncertdarbībai 2016. gada septembrī Jānis uzsāks studijas Schola Cantorum Basiliensis Bāzelē pie prof. Pierre-André Taillard.

 

      Māra Botmane čella spēles apmācību uzsākusi Dobeles bērnu mūzikas skolā pie skolotājas Vijas Embovicas un vēlāk turpinājusi Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā pie pasniedzēja Arvīda Tareilas. 2013. gadā Māra ieguva bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie doc. Dianas Ozoliņas. Augstskolas laikā jaunā mūziķe zināšanas papildināja ārvalstīs, ERASMUS studiju apmaiņas ietvaros pusgadu studējot Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā Budapeštā pie pasniedzēja Csaba Onczay. Šobrīd Māra studē maģistra programmā Mūzikas un Mākslu augstskolā Frankfurtē pie Mainas, kur viņas pasniedzējs ir Jans Ikerts (Jan Ickert).
      Māra savas zināšanas regulāri papildina meistarklasēs pie čella spēles pasniedzējiem Vācijā un citās valstīs. 
     Kā soliste Māra Botmane uzstājusies kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonia Concertante, kā arī piedalījusies dažādos starptautiskos orķestra projektos, piemēram, Pērnavas Mūzikas festivāla orķestrī diriģenta Pāvo Jervi vadībā, Sommer Musik Akademie Hundisburg u.c.  
      Izbaudot kamermuzicēšanu, Māra Latvian Sound Quartet sastāvā aktīvi koncertē Latvijas pilsētās, kā arī regulāri piedalās dažādos kamermūzikas projektos. 

      Igauņu pianists Johans Randvere ir dzimis 1990. gada 14. janvārī Tallinā, Igaunijā. Klavieres Johans sāka spēlēt septiņu gadu vecumā Viru mūzikas skolā. No 2003. gada viņš turpināja mācības Tallinas Mūzikas vidusskolā pie prof. Ivari Iljas un Marjas Jurisonas. 2012. gadā Johans absolvēja Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas prof. Ivari Iljas klavieru klasi. Šobrīd Johans studē Džuzepes Verdi Konservatorijā Milānā pie prof. Valerio Premuroso. 
      Johans ir piedalījies Ronan’oHora, Rolf Plagge, Hui-Ying Liu-Tawastsjerna, Julian Martin un Frederic Ržewski vadītās meistarklasēs, kā arī ar panākumiem piedalījies vairākos konkursos Igaunijā un ārpus tās: konkursā Klaviermusik 2008 Viļņā, Lietuvā (I vieta un īpašā balva), Igaunijas Nacionālajā pianistu konkursā (2008, finālista diploms), X EPTA (European Piano Teachers Association) konkursā Vaterlo, Beļģijā (II vieta), Luciano Luciani konkursā Itālijā (2013, III vieta), konkursā Coop Itālijā (2013, II vieta), konkursā Andrea Baldi 2014 Boloņā (I vieta un Grand Prix), Competition for musicans in Catania 2012 (I vieta un Grand Prix). Pille Lill Music Fund izvēlējās Johanu par Gada mūziķis 2014 titula ieguvēju. 

      Johans Randvere ir sniedzis koncertus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Vatikānā, Baltkrievijā, Zviedrijā, Vācijā un Somijā. Viņš ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Tallinas kamerorķestri, teātra Vanemuine simfonisko orķestri, Baltkrievijas Valsts Akadēmisko Radio simfonisko orķestri un citiem. Johans ir sadarbojies ar diriģentiem Risto Joost, Paul Mägi, Grigori Soroka, Jüri Alperten, Toomas Vavilov, Mihhail Gerts, Erki Pehk un citiem. 

 

Atbalsta  

  

      






      Atpakaļ