128762

TALANTS LATVIJAI sezonas noslēgums
28.05.2023Rīgas Latviešu biedrība un Latvijas Bērnu fonds aicina uz konkursa ‘’Talants Latvijai’’ 31. sezonas noslēguma koncertu un laureātu apbalvošanu 28. maijā plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē! 

 

“Talants Latvijai” 31. sezonas noslēguma koncertā uzstāsies konkursa 1. vietu laureāti: Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 2. klavierspēles klases audzēknis Gustavs Kalējs /skolotāja Ilze Mazkalne/, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas 3. klavierspēles klases audzēkne Gerda Līna Brennessele /skolotāja Zane Mežgaile/, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas 4. saksofona spēles klases audzēkne Paula Paparde-Štamere /skolotājs Alvils Altmanis/, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas 7. flautas spēles klases audzēkne Anete Duntava /skolotāja Daina Treimane/ un Jelgavas Mūzikas vidusskolas 9. klavierspēles klases audzēkne Nora Priekule /skolotāja Inta Gutāne/.  

 

Konkursa “Talants Latvijai” pirmā, otrā kārta un fināls noritēja no šī gada februāra līdz maijam Rīgas Latviešu biedrībā, piedaloties 175 bērniem un jauniešiem no 20 Latvijas mūzikas skolām. Konkursa pirmā kārta tradicionāli notiek koncertcikla formātā un katru koncertu noklausījās žūrijas komisija, kura izvirzīja uz konkursa otro kārtu 74 dalībniekus. Konkursa otrajā kārtā tika atsevišķi vērtēti un savā starpā radoši sacentās taustiņinstrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī stīginstrumentu spēles audzēkņi. Uz konkursa finālu tika izvirzīti 29 spilgtākie un muzikāli izteiksmīgākie jauno talantu priekšnesumi. Konkursa finālā uz vienas skatuves satikās visi pretendenti uz konkursa laureātu diplomiem un žūrijas komisija, kuras sastāvā: prof. Ventis Zilberts, prof. Juris Kalnciems, Līga Catlaka, doc. Gatis Evelons, 

doc. Arvīds Kazlausks, Silva Krašauska-Krauze, Dzintra Knābe, doc. Anda Eglīte, doc. Kaspars Zemītis, Sandis Šteinbergs, Ivars Bezprozvanovs un Normunds Dreģis, abās vecuma grupās kopā piešķīra piecas 1. vietas, deviņas 2. vietas un deviņas 3. vietas.  

 

Konkursa balvu fondu veido Latvijas Bērnu fonda vienreizējas stipendijas konkursa laureātiem, Arnolda Skrides un Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvas divām mūzikas skolām, kuru audzēkņi ir uzrādījuši vislabākos rezultātus konkursa finālā, kā arī citi apbalvojumi.

 

Jau kopš 1991. gada konkurss ‘’Talants Latvijai’’ ir radošs atspēriena punkts Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, veicina jauno talantu izaugsmi un mērķtiecīgu pilnveidošanos. Daudzi no viņiem ir izvēlējušies mūziku par savu nākamo profesiju un vēlāk kā izcili mākslinieki guvuši atzinību Latvijā un pasaulē. ‘’Talants Latvijai’’ dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs līdz 2010. gadam bija Arnolds Skride, viņa iesākto darbu līdz 2017. gadam turpināja Mārtiņš Jauģietis. Kopš 2018. gada konkursa mākslinieciskais vadītājs un producents ir Normunds Dreģis.


Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli tiks izmantoti konkursa publicitātei.

      Atpakaļ