42433

Sprīdīša Meteņa spēles
20.02.2014


2014. gada 20. februārī plkst. 11:00 Rīgas Latviešu biedrībā notiks Folkloras komisijas „Sprīdīša skolas” izglītojošs sarīkojums „Sprīdīša Meteņa spēles”.

 

Sarīkojuma dalībnieki varēs iesaistīties vairākās pasākuma norisēs. Izzinošajā nodarbībā „Vilksim svētkus kalniņā!” etnogrāfe Indra Čekstere iepazīstinās ar  daudzveidīgajām Meteņa tradīcijām,  Meteņa lielībnieku spēles un dejas apmeklētāji varēs izdzīvot kopā ar horeogrāfu Ernestu Spīču un muzikanti Anastasiju Oļenkinu. Metenis ir lielo pārvērtību, maskošanās un spēļu laiks, kā arī laiks, kad atskatāmies uz ziemu un tumsu. Tumsu latviešu folklorā simbolizē vilks, tādēļ šajā pasākumā piedalīsies aktieri un mākslinieki ar atraktīvu zīmējumu teātra spēli „Vilks”.  Zīmējumu teātra nodarbībā „Vilks” piedalīsies gleznotāja Anda Lāce, aktieri Marta Ančevska, Kārlis Krūmiņš (kokle), Varis Klausītājs (režija, blokflauta). Metenī, atskatoties uz ziemu un tumsu, priecāsimies par gaismu, kas gada ritējumā jau kļuvusi garāka un sajutīsim pavasara tuvošanos!

                                           

Līdzi jāņem ērti apavi, vēlams katrai klasei sagatavot īsu Meteņa „lielību” – pieteikt īpašu klases vai skolas sasniegumu. Informācija pa tālruni 29528421

 

 

Projekts "Stāvi stipri, strādā droši" Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/068/1/NAC/054/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 


      Atpakaļ