117188

Rīgas Latviešu biedrība uzsāk sarunu ciklu ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru
31.07.2021


Rīgas Latviešu biedrības projekta "Kad puķes beidzas, zvaigznes iesākas". Sarunu cikls ar izcilām Latvijas literatūras personībām par dzīvi un literatūru ietvaros tiks izveidoti 4 video materiāli sarunu – interviju veidā, kas katrs veltīts vienai izcilai Latvijas literatūras personībai saistītai ar Rīgas Latviešu biedrību (RLB).
Sarunas viesis  ir  publicists, žurnālists, RLB Goda biedrs Ēriks Hānbergs, sarunu vada RLB priekšsēdētājs, režisors Guntis Gailītis.
Sarunā Ē. Hānbergs dalās pārdomās par dzīvi, atklāj detaļas par darbošanos Rīgas Latviešu biedrībā, kā arī par RLB Omulību kluba un Teātra komisijas dibināšanu. Intervijas gaitā  Ē. Hānbergs pastāsta ne vien to, kā tapusi viņa pirmā grāmata, bet dalās arī ar dažām komiskām situācijām savā dzīvē.
Otrā cikla saruna paredzēta 15. jūlijā ar dzejnieci Liju Brīdaku, sarunu vadīs rakstnieks, dramaturgs Jānis Jurkāns. Trešā tikšanās būs skatāma 19. augustā ar rakstnieci Māru Svīri, sarunu vadīs arhitekts Jānis Lejnieks. Savukārt noslēdzošā saruna 16. septembrī norisināsies ar rakstnieci, tulkotāju Dagniju Dreiku, sarunu vadīs aktieris un kultūras darbinieks Pēteris Vilkaste.
 
Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.    
 
Projekta "Kad puķes beidzas, zvaigznes iesākas" mērķis ir caur sarunām un intervijām tiešsaistē popularizēt izcilas Latvijas literatūras personības – dzejniekus, rakstniekus, kuru darbība ir bijusi un vēl joprojām ir cieši saistīta ar Rīgas Latviešu biedrību, un akcentēt šo personību bagātīgo radošo veikumu, saglabājot izveidotos video materiālus pieejamus interneta vidē kā vērtīgas Latvijas vēstures liecības.      Atpakaļ