48078

Rīgas Latviešu biedrībā notiks mūzikla ''Sprīdītis" izrāde
05.10.2014


Rīgas Latviešu biedrībā notiks mūzikla Sprīdītis izrāde
 
      Svētdien, 5.oktobrī, plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13,  Lielajā zālē notiks Andreja Jansona un Viļņa Baumaņa mūzikla visai ģimenei Sprīdītis izrāde. Pie diriģenta pults būs Andrejs Jansons. 
      Izrāde Sprīdītis ievadīs Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda rīkoto otro zinātnisko konferenci Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture emigrācija un nacionālā identitāte”
      Mūzikla libretu un tekstus pēc Annas Brigaderes pasaku lugas Sprīdītis motīviem rakstījis Vilnis Baumanis. Tā mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons. Mūzikls tapis 1978. gadā un pirmizrādi piedzīvojis Bostonā. Vēlākajos gados ar to varējuši iepazīties arī latviešu skatītāji Ņujorkā, Toronto, Melburnā, Sidnejā, Minsterē un Garezerā, bet Rutgers universitātē Ņūdžersijā tapis mūzikla iestudējums angļu valodā.
Jaunākajā iestudējumā, kas tapis ar Rīgas 6.vidusskolas spēkiem, piedalās vairāk nekā simts bērnu un jauniešu no skolas kolektīviem - skolēnu teātra Skatuves kods, simfoniskā orķestra un jauktā kora Saule. Izrādes režisores ir Sandra Dambiniece un Ingrīda Kušķe, pedagogi - Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa un Ārijs Šķepasts.
      Pēc pirmizrādes, kas šī gada pavasarī notika Rīgas Latviešu biedrības zālē, teātra zinātnieks Viktors Hausmanis laikrakstā Laiks to novērtēja kā brīnumu, īpaši uzteicot Sprīdīša lomas tēlotāju Deividu Lagzdiņu, kas bija noteikts un izdarīgs, un nekādā ziņā nekāds ņaudētājs.
      Sprīdītis ir vēstījums par mūsu tautas vērtību sistēmu, kas palīdz saglabāt sirdi skaidru kā dimanta oliņa. Sprīdītis ir vienkāršs lauku puika, kurš nav gājis augstās skolās, neko nenojauš par modernajām tehnoloģijām, bet zina par dzīvi visu svarīgāko un būtiskāko. Laipnība, drosme, labestība, cēlsirdība, patiesa mīlestība un spēja dalīties – tāda ir Sprīdīša vērtību pasaule. Un šīs vērtības ir svarīgi realizēt tieši mājās. 
      Mūzikla veidotāji vēlas mācīties no lugas varoņa un kopā ar skatītājiem tuvoties Sprīdīša dvēseles skaidrajai un skaistajai pasaulei. Annas Brigaderes radītais Sprīdītis, līdzīgi kā Lāčplēsis vai Laimdota, ir viena no latviešu tautai tuvām un saprotamām kultūras zīmēm. Šim vēstījumam nekad nebeigsies derīguma termiņš
 
      Biļetes cena 2 EUR.
      Biļetes var iegādāties Rīgas Latviešu biedrībā katru dienu no plkst.9.00 līdz plkst.19.00. Izrādes dienā biļetes varēs iegādāties no plkst.13.00 pie Rīgas Latviešu biedrības Lielās zāles. Kolektīviem pieteikumiem lūgums zvanīt uz 29151551.      Atpakaļ