Rīgas Latviešu biedrībā notiks LTV labdarības akcija "Nepaej garām!", aicinot ziedot vasaras nometnēm 300 bērniem ar īpašām vajadzībām
07.04.2012


 LTV labdarības akcijā „Nepaej garām!” aicinās ziedot vasaras nometnēm 300 bērniem ar īpašām vajadzībām


Turpinot labdarības akciju „Nepaej garām!”, Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Bērnu fonds (LBF) šogad vāks ziedojumus 12 vasaras nometnēm 300 bērniem ar īpašām vajadzībām.

Jau šobrīd darbojas akcijas ”Nepaej garām!” ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot Ls 1. Savukārt akcijas noslēgums notiks Rīgas Latviešu biedrības namā Klusajā sestdienā - 7. aprīlī. Noslēgums tiešraidē būs skatāms gan LTV1 ēterā, gan internetā no plkst. 19:30 un tūlīt pēc „Panorāmas” – plkst. 21:20.

Akcijas „Nepaej garām!” noslēguma sarīkojumu vadīs Uģis Joksts un Inese Vaikule, tajā uzstāsies bērnu vokālās grupas „Dzeguzīte”, „Jūras akmentiņi”, „Rīgas akmentiņi”, koncerta otrajā daļā piedalīsies koris „Kamēr...” (diriģents un mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais), dziedātāja Ginta Krievkalna, Oskars un Raimonds Petrauski un Rihards Zaļupe. Akcijas noslēguma laikā ar Latvijas Televīzijas starpniecību ielūkosimies, kā bērniem ar īpašām vajadzībām klājās pagājušā gada vasaras nometnēs.

Pagājušajā gada Lieldienās LTV un LBF kopīgi rīkotās akcijas „Nepaej garām!” laikā vasaras nometņu organizēšanai tika saziedoti vairāk nekā Ls 173 000 (tai skaitā Ls 29000, kas saziedots akcijas laikā, piezvanot uz ziedojumu tālruni), 2011. gadā Ls 55 000 savukārt no 2009. gada šo akciju laikā šim mērķim kopumā savākti jau vairāk nekā Ls 100 000.

Palīdzēsim bērniem iekļauties sabiedrībā, apgūstot jaunas iemaņas radošajās vasaras nometnēs, ļaujot iepazīt dabu, draudzēties, baudīt vasaru! Pēc vasaras nometnes pērn kāds audzēknis atzina, ka pirmo reizi savā dzīvē uzzinājis un sajutis, kas ir vējš... Lai mūsu ziedojums kļūst par mūsu investīcijām šo bērnu nākotnei!

Vienas nometnes izmaksas šogad tiek plānotas vidēji Ls 5 000,00. Šīs ir atpūtas un rehabilitācijas nometnes, kuru laikā bērni ne tikai mācās dzīvot pēc iespējas patstāvīgāk - atbilstoši savām individuālajām iespējām, bet vienlaikus arī bērni mācās saprast, ka cilvēks ir daļa no dabas. Bērni mācās uzturēties dabā, apieties ar apkārtējo vidi, tās aizsardzību. Nometnes ir kā radošs tramplīns, kas ikvienam šādam bērnam ļauj sevi apzināties kā līdzvērtīgu sabiedrības locekli. Vienlaikus nometne sniedz lielisku iespēju visdažādāko talantu un radošo spēju izkopšanai. Iespējams, tieši vasaras nometne var kļūt par vietu, kur bērniem ar īpašām vajadzībām izvēlēties savu nākamo profesiju vai vaļasprieku, saredzot nākotnes perspektīvu.

LTV un LBF sadarbība notiek Lieldienās un Ziemassvētkos kopš 2009. gada Ziemassvētkiem. Savukārt Latvijas Bērnu fonds jau 20 gadus ik vasaru organizē atpūtas un veselības uzlabošanas nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām.

Uzdāvini bērniem vasaru!
      Atpakaļ