79518

Paldies „Pļavu puķu radošo darbnīcu” dalībniekiem!
30.06.2017


Paldies „Pļavu puķu radošo darbnīcu” dalībniekiem!

Rīgas Latviešu biedrības biedri piedalījās Jāņu ielīgošanā  -  “Pļavu puķu radošajās darbnīcās”.

Svētdien, 18.jūnijā, plkst.10.00 un plkst.17.00 un otrdien, 20.jūnijā, plkst.18.00 Siguldas novada Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notika „Pļavu puķu radošās darbnīcas”.

Radošajās darbnīcās ģimenēm ar bērniem un  interesentiem bija iespēja izzināt tradicionālo lauku dzīvesveidu un vasaras saulgriežu laika dabu. Dalībnieki varēja gatavoties Jāņu svinēšanai: iepazīt pļavas un lasīt augus tējai, skaistuma kopšanai, telpu rotāšanai un vainagu darināšanai, kā arī pīt Jāņu  vainagus; no svaigā saulgriežu laika siena un zaļās zāles gatavot smaržīgas lelles; kopā ar tautas muzikantiem iesaistīties dziedāšanā un rotaļās -  ielīgojot Jāņus. Sarīkojuma noslēgumā visi kopā varēja baudīt pļavu puķu tēju pie saimnieciskā ugunskura, kā arī nogaršot līdzi paņemtos cienastus.  

Sarīkojumi notika sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības „Sprīdīša skolu” un  Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkursa atbalstu.


Paldies “Sprīdīša skolas” darba grupai: etnogrāfei Indra Čeksterei, Dr. agr. Baibai Ošmanei, muzikantei Aigai Auziņai, māksliniecei Daigai Kļaviņai, topošajam video māksliniekam Mārtiņam Urķim un čaklajiem palīgiem - RLB biedriem Jānim Brikmanim un Anitai Feldmanei, kā arī Aināram Ozoliņam, Jānim Jakubovskim, Pēterim Veģim, Rimantam Pagirys, Dacei Pēteronei ar ģimeni, Laurai Kļaviņai, Valdim Kļaviņam, Edvardam Klints ar ģimeni, Inesei Raubišķei. 

 Sarīkojumos piedalījās arī RLB biedri Ilze Kārkliņa un Ilze Būmane. Paldies rakstniecei Ilzei Būmanei par grāmatu veltītu viņas tēvam Laimonim Grasmanim, kuru viņa uzdāvināja  “Kalna Vaizuļu” seno saimnieku piemiņas istabai .


Paldies par Jāņu sieru Zentai Bitei un Intai Kirkilai, kā arī par cienastu dalībniekiem Svetlanai Kepšai, Brigitai Bērziņai, Ilzei Būmanei, Antai Bračai, Rūtai Kupčei,  Firstu ģimenei u.c.  


Paldies visiem atsaucīgajiem sarīkojumu dalībniekiem!

Vēlreiz paldies PAVASARA TALKAS dalībniekiem un SIA “Metsa Forest”,  kas palīdzēja iesākt sagatavot vidi “Pļavu puķu radošajām darbnīcām'”.


Lai koša vasara un veiksmīgs Jāņu dančos iegrieztais saules gada ritējums!

Projekta vadītāja Margita Poriete.


Ielādēju...      Atpakaļ