125012

Literāri muzikāls vakars “Un atkal Aspazija...”
31.05.2022


Rīgas Latviešu biedrības Literatūras komisija ielūdz uz literāri muzikālu vakaru “Un atkal Aspazija” 31. maijā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē. Sarīkojumu papildinās Gaidas Jablovskas grāmatas “Aspazija. Rainis. Nams” atvēršana.
 

Literāri muzikālajā sarīkojumā ievadvārdus teiks Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Atmiņās par Aspazijas dzīves un darba vietām dalīsies un dzeju lasīs aktieri Inga Aizbalte un Haralds Ulmanis. Literatūras pētniece un muzejniece Gaida Jablovska un dziedātāja Ieva Parša – pie klavierēm Aldis Liepiņš – atcerēsies dzejnieku 150. jubilejas gadu gan Rīgas Latviešu biedrībā, gan ārpus Latvijas robežām. Sarunu virzīs rakstnieks un žurnālists – Ēriks Hānbergs.

  

Vakara gaitā plānota arī literatūras pētnieces un muzejnieces Gaidas Jablovskas grāmatas “Aspazija. Rainis. Nams” atvēršana. Ar grāmatu iepazīstinās izdevniecības “Madris” vadītāja Skaidrīte Naumova. “Aspazija. Rainis. Nams” pievēršas Aspazijas īpašuma Baznīcas ielā 30, Rīgā vēsturei no nama pirmsākumiem aizpagājušajā gadsimtā līdz mūsdienām, mēģinot restaurēt pagātnes norises gan to iemītnieku dzīvē un darbībā, gan mājas likteni, kad tas kļuva pašvaldības un valsts īpašums.  

   

Gaida Jablovska  Latvijas Universitātē ieguvusi latviešu valodas un literatūras skolotāja un filologa kvalifikāciju. No 1969. līdz 2019. gadam strādājusi Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā un Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā . Kopš 2019. gada ir Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Savus literatūras pētījumus autore publicējusi vairāk nekā desmit dažādos pētnieciskajos izdevumos, tai skaitā “Sapnis par Mēnesmeitiņu. Vēstulēs, atmiņās, dzejā” (2017) , „Aspazija un mūsdienas” (2016) , “Aspazija un Rīgas Latviešu biedrība (1893–1895)” (2016) u. c. Par nopelniem kultūrā, mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas daiļrades pētniecībā un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā, Gaida Jablovska  saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni un Kultūras ministrijas Atzinības rakstu.

  

Ieeja par ziedojumiem – 25% no šī sarīkojuma ieņēmumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam.

  

Projekts Un atkal Aspazija tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Sarīkojums tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

      Atpakaļ