104026

Jubilejas koncerts – Rīgas Latviešu biedrības Jauktajam korim 150!
27.01.2019


Jubilejas koncerts – Rīgas Latviešu biedrības  Jauktajam korim 150!

Rīgas Latviešu biedrības Jauktā kora - viena no vecākajiem Latvijas amatierkoriem - koncerts, kas veltīts kora 150. jubilejai, notiks šī gada 27. janvārī Rīgas Latviešu biedrības (RLB) nama Zelta zālē. Koncerta sākums plkst. 15.00. Pasākumā piedalīsies kora nosaukuma pirmie pārmantotāji un tālo tradīciju stafetes turpinātāji - RLB senioru koris eReLBe,  koris Skulte (arī šogad svin savu simtpiecdesmitgadi) un īpašā viese I. Sutugova.

Rīgas Latviešu biedrības Jauktajam korim 150! Tas ir daudz vai maz... Esam to Latvijas koru vidū, kuri lielākoties dzied tikai latviešu komponistu sacerētas dziesmas, un repertuārs sasaucas ar mūsu 'mājvietu' - Rīgas Latviešu biedrību. Koris dzīvespriecīgiem koristiem - tā mūs ir dēvējis ne viens vien klausītājs, draugs, paziņa, tā domājam arī paši. Un, svinot 150. gadskārtu, aicinām uz kora koncertu - lai mūsu prieks dod prieku arī jums! Tā izsakās RLB Jauktā kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Ārijs Šķepasts.

RLB Zelta zālē š. g. 27. janvāra koncertā RLB Jauktais koris sadziedāsies ar kori EReLBe, koncerta pirmajā daļa izpildot E. Igenbergas dziesmas, kuras guvušas popularitāti vidējās un vecāka gadagājuma klausītāju paaudzes vidū (Vecais tilts un citas). 

Koncerta turpinājumā būs dzirdamas ImKa - Imanta Kalniņa - dziesmas, kas klausītāju sola aizvest gan smeldzīgā, gan dzīvesprieka un romantiskas mīlestības pasaulē. Gaisotni uzburs tādas pazīstamas dziesmas kā Rakstu raksti, Karsta mana jauna dziesma un Tauriņa samtainā smarža, par ko gādās RLB Jauktais koris. Interesanti, ka ImKa radīto 6. simfonijas 2. daļu reti kurš būs dzirdējis, un tādējādi šo varētu saukt par koncerta programmas “odziņu”. 

Tālāk koncertā būs dzirdamas Raimonda Paula dziesmas, kuras RLB Jauktais koris dziedās kopā ar draugiem - vieskori no Skultes. Šī koncerta daļa solās būt visai jestra, varētu teikt - nebēdnīga, un sagaidām, ka koristēm un koristiem mīļuprāt piebalsos klausītāji, jo starp izpildāmajam dziesmām būs tādas dziesmas kā Tumša, tumša tā eglīte, Popūrijs no k/f Vella Kalpi. Nedaudz citu nokrāsu piešķirs Zib mūža rats un Sens tik sens ir tas laiks.  

Koncertā piedalīsies koncertmeistari Mareta Beitika un Aldis Liepiņš, ar koriem sadziedāsies arī Ieva Sutugova. Tiekamies drīz! 

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Plašāku informāciju par Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Jaukto kori var saņemt interneta mājas lapā rlb.lv 
      Atpakaļ