125266

Atskats uz Folkloras komisijas sarīkojumu ''Kā kļūt par latvieti?"
20.05.2022


2022. gada 20.maijā, pēc gadu ilga pārtraukuma, atsākās Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas sarīkojumu cikls “Kā kļūt par latvieti?”, kurā Rīgas danči iepazīstina Latvijā dzīvojošos cittautiešus un viesus ar latviešu tautas kultūru. Šoreiz sarīkojums notika pateicoties nevalstiskās organizācijas “Klubs māja” projektu vadītāja Onura Obekdžana iniciatīvai. 
  
Izglītojošu folkloras sarīkojumu cikls “Kā kļūt par latvieti?” aicina iepazīt mūsu kultūras saknes līdzīgi kā mēs paši jau agrā bērnībā apgūstam valodas izjūtu ne tikai runājot, bet arī dziedot un dejojot. Sarīkojuma vadītāja Rozīte Katrīna Spīča prasmīgi ievadīja daudznacionālo apmeklētāju pulku latviešu valodas un kultūras apguvē, izmantojot angļu valodu. 
Folkloras komisijas Rīgas dančiem izdevās pieskandināt visu Rīgas Latviešu biedrību. Sarīkojums sākās ar tradicionālās kokles skanējumu, turpinājās ar valodas treniņu, izmantojot spēli “Zvejnieks”, pirkstiņspēlēm “audzējot” garo pupu un noslēdzās ar riņķa dančiem. Ik pa laikam tika ''būvēts'' arī vecais Rīgas tilts. 
    
Aizraujošais notikums dalībniekus ieinteresēja turpināt izzināt latviešu tautas kultūru un tradīcijas, tostarp apgūt kokles spēli un uzšūt latviešu tautas tērpu.       Atpakaļ