16690

Rīgas Latviešu biedrību vadīs Guntis Gailītis
Apskatīt komentārus (1)


03.08.2011


2011. gada 4. augustā


RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBU VADĪS GUNTIS GAILĪTIS

2011. gada 3. augusta vakarā Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Dome ievēlēja jaunu Rīgas Latviešu biedrības vadību - RLB priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku un piecus Valdes locekļus.

Par Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāju vienbalsīgā balsojumā ievēlēja režisoru un sabiedrisko darbinieku Gunti Gailīti. Guntis Gailītis kopš 2002. gada ir RLB biedrs, aktīvi iesaistījies biedrības dzīvē, darbojies arī RLB Domē un Valdē.

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis: „RLB ir valsts spogulis. Mēs esam kā barometrs, viss, kas notiek šeit, notiek arī mūsu valstī. RLB ir ļoti sarežģīts mehānisms. Šobrīd mums ir precīzi jājūt, kur ir mūsu vājie punkti. Ir jānoskaidro, kur bijusi kļūda, darbojoties iepriekš, kas novedusi pie sarežģītās šī brīža situācijas. Biedrības šodienas situāciju var salīdzināt ar Bermontiādi pēc valstiskuma un brīvības iegūšanas. Mūsu „bermonts” ir iekrājušies parādi un galvenā cīņa būs šajā virzienā. Daudz nerunāsim par augstām matērijām un idejām, bet būsim praktiski, lietišķi un racionāli.


RLB kā sabiedrisku organizāciju, kurai līdzekļi jānopelna vienīgi pašai, nevar salīdzināt ne ar privātuzņēmumu, ne valsts uzņēmumu, ne pašvaldības uzņēmumu. Mums ir jāatrod īpašs modelis, kā pastāvēt. Tādu var izveidot vienīgi tad, ja mums ir pilnīgi skaidrs, kas mēs esam bijuši, kas esam un uz kurieni dodamies. Svarīgi ir nepazaudēt to biedrības garu un pieredzi, kas šeit ir valdījusi agrāk. Svarīgi ir cilvēki, kas šeit strādā. Ir jāuzticas profesionāļiem, biedrībā jāveido spēcīga saimnieciski ekonomiskā konsultatīvā padome, kurā aicināsim strādāt gan biedrības biedrus, gan atbalstītājus.


Biedrība ir kā jūra, kurā saplūst daudz straumju, arī politiskās. Svarīgi saglabāt neitralitāti, biedrībai un tās namam ir jābūt atvērtam visiem. Ļoti svarīga ir savstarpējā komunikācija, biedrībai jābūt kā magnētam, jāuztur cilvēku iekšējā vajadzība pēc biedrošanās. Biedrības dzīvē galvenais un skaistākais ir kopā būšana, biedrošanās, iedvesmojoša un pozitīva savstarpējā gaisotne. Pie darba!”

RLB priekšsēdētāja vietnieks turpmāk būs inženieris, uzņēmējs Aivars Smagars.

Rīgas Latviešu biedrības Valde, tāpat kā līdz šim, darbosies 7 cilvēku sastāvā. Tie būs: juriste Marija Heislere-Celma, žurnāliste, grāmatizdevēja, uzņēmēja Skaidrīte Naumova, sociologs, vadībzinātņu zinātņu speciālists, uzņēmējs Jānis Briedis, projektu vadītāja, uzņēmēja Lauma Celma, filozofs, literatūrzinātnieks Edgars Mucenieks, kā arī RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis un priekšsēdētāja vietnieks Aivars Smagars.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA