130585

Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa 2023"
02.12.2023


2. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā svētki – pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem uz Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” XXVII stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa finālu. Finālam Rīgā izvirzīti 129 dalībnieki. Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. 

 

Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju iedzīvināšana, kopšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

 

Finālistus vērtēs stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Guntis Pakalns, Agita Lapsa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Dāvis Suharevskis, Inita Šalkovska, Toms Treibergs, Oskars Moore, Aelita Ramane.

 

Starp finālistiem ir jauni Latvijas Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti - Elza Pastare no Allažu tautas nama folkloras kopas “Tiptaiņi”, skolotāja Liena Teterovska; Katrīna Veigule no Līvānu 1.vidusskolas folkloras kopas “Ceiruleits”, skolotāja Anna Kārkle; Lauma Toporkova no Ciblas vidusskolas folkloras kopas “Ilžeņa”, skolotāja Dzintra Toporkova; Jēkabs Bauskis no Valmieras Valsts ģimnāzijas, skolotāja Kristīne Švalbe; Mārtiņš Upenieks no Vērkavas pamatskolas folkloras kopas “Volyudzeite”, skolotāja Helēna Ērgrle; Niks Virkavs no Valmieras Viestura vidusskolas, skolotāja Ineta Lancmane.  

 

Par Latvijas Stāstnieku ķēniņa titulu var sacensties tie stāstnieki, kas 3 gadus pēc kārtas konkursa finālā ieguvuši vērtējumu Dižais stāstnieks. 

 

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks 2. decembrī 12.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, Līgo zālē un Kluba zālē. Stāstnieku konkursa fināls turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstēm. 


Konkursu rīko Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību Aprika”

Konkursu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds


Informāciju sagatavoja:

Margita Poriete: tālr. 29528421; e-pasts: spridisaskola@inbox.lv

Māra Mellēna: tālr. 26522141; e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv       Atpakaļ