19431

XV stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa 2011"
26.11.2011


XV stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2011
Rīgas Latviešu biedrībā, 26. novembrī 2011. gadā plkst.10.00

2011. gada 26. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā sapulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu apliecinājuši 14 stāstnieku konkursa Teci, teci valodiņa 2011 pusfinālos Valkā, Priekuļos, Koknesē, Līvānos, Madonā, Rēzeknē, Straupē, Rīgā, Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Grobiņā, Jelgavā un Jēkabpilī - gandrīz pustūkstotis jauno stāstnieku, no kuriem finālam izvirzīti 112 dalībnieki.


Finālistus vērtēs zinoši un labvēlīgi vērtētāji – Latviešu folkloras krātuves pētnieki Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis un Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, Iveta Irbe – radoša un prasīga sākumskolas skolotāja no Rīgas, Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī direktors Andrejs Svilāns un  pētniece Daina Roze, iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi Valentīna Iņķe no Šķibes, Inita Šalkovska no Jelgavas, Minjona Laura no Liepājas, Rasa Jansone no Pociema, Liene Ramāne no Lēdurgas, Pauls Anšics no Basiem.

Lai sagatavotos konkursam, bērniem un jauniešiem kopā ar vecākiem un folkloras skolotājām nākas interesēties par stāstīšanas tradīcijām un sava novada un dzimtas nemateriālo kultūras mantojumu – konkursam jāatrod un jāsagatavo tautas pasaka, gadījums no savas vai pazīstamu cilvēku dzīves, kā arī viena vislabākā anekdote. Lai atrastu īsto stāstu un to veiksmīgi izstāstītu, nākas daudz klausīties un stāstīt. Tradicionālās stāstīšanas konkursi bērniem un jauniešiem valsts mērogā notiek nebūt ne visās Eiropas valstīs, līdzīgu pasākumu nav arī Latvijas pieaugušo folkloras kustībā.

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti – Anna Elizabete Stūre no Liepājas un Elīza Tropa no Lubānas Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkste notiks 26. novembrī 10.10 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē.

Konkursu rīko Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi, Rīgas Latviešu biedrības un Nacionālās kultūras attīstības fondu, Siguldas jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”, bet konkursu atbalsta VKKF un dalībniekiem balvas dāvina Salaspils Nacionālais Botāniskais dārzs, LU Literatūras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve, SIA „A.M. L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, izdevniecība „Neputns”, A/S Latvijas valsts mežu „Mammadaba”, SIA „Siguldas maiznieks”, SIA „Koka varde”, SIA „Klippan Saule”,  SIA „Gemoss”, SIA „ARD”.




      Back