119563

Teodora Reitera balvu laureātu Ziemassvētku koncerts
22.12.2021


22.12.2021. plkst. 16.00 RLB Zelta Zālē, jau 23 gadu,  Teodora Reitera Fonds (TRF) organizē labdarības kultūrizglītības sarīkojumu ”Ziemassvētkiem tuvojoties, ielūdz Latvijā, ārzemēs studējošie un 2021. gada konkursa par Teodora Reitera balvu laureāti.” Sarīkojumā ielūgti visas Latvijas mūzikas skolu direktori, lai sveiktu savas skolas pedagogus un laureātus. Pedagogi paveikuši lielu darbu ar saviem audzēkņiem, lai ņemtu dalību TRF organizētā konkursā, kurš notiks jau 23. gadu. 

Svētku sarīkojumā notiks laureātu apbalvošanas ceremonija.

Pēc svinīgās ceremonijas sekos Latvijas jauno talantu - Teodora Reitera balvu laureātu koncerts. Kopā uz vienas skatuves savus priekšnesumus sniegs arī konkursa „Visas Latvijas jauno talantu konkurss par Teodora Reitera balvu” žūrijas komisijas locekļi-izcili Latvijas mūzikas mākslinieki. 

Jaunie talanti vienmēr ir priecājušies sniegt savus priekšnesumus uz vienas skatuves kopā ar augstas klases profesionāliem māksliniekiem. TRF veic aktīvu koncertdarbību ar jauniem talantiem uz Latvijas un ārzemju skatuvēm, kur vienmēr ir guvuši skatītāju cildinošas atsauksmes.

TRF dalībnieki, par vienu no svarīgākiem mērķiem, izvirzījuši palīdzēt Latvijas jauniem talantiem celt profesionālo izaugsmi, viņu centienus sasniegt mākslas virsotnes.                                        

Teodora Reitera Fonds katros svētkos kopā ar jauniem māksliniekiem piemin un godina Teodoru Reiteru – arī šoreiz.  T. Reiters devis nesavtīgu un nenovērtējamu ieguldījumu mūsu Nacionālās operas izveidē un attīstībā. T. Reiters sava diriģenta darba divdesmit sešu gadu laikā iespējis sagatavot 60 operu. trīs baletus un vienas operetes pirmizrādi. Tādu radošo intensitāti Nacionālā operā līdz pat šodienai nav parādījis neviens diriģents. Blakus tam - neskaitāmi simfoniskie koncerti, Reitera kora nemitīgie latviešu un cittautu mūzikas vērtību atklājumi, vairāku Dziesmu svētku virsdiriģenta pienākumi un sadarbība ar neskaitāmu novadu Dziesmu dienu kopkoriem. Visi šie fakti ļauj runāt par T. Reitera darba spēju fenomenu, par viņa muzikālo ieceru gigantisko vērienu un savu plānu nepiekāpīgu realizāciju. Teodors Reiters atstājis nenovērtējamu kultūrvēsturisku mantojumu. Teodors Reiters ir paraugs un dzinējspēks  jauniem talantiem mākslas virsotņu sasniegšanā. 

TRF priekšsēde; Zigrīda Plataiskalna


Sarīkojumā: Laureātu apbalvošanas ceremonija.Svētku koncerts.

Koncertā piedalās: Latvijā, ārzemēs studējošie un 2021. gada Teodora Reitera balvu laureāti, žūrijas komisijas locekļi-izcili Latvijas mūzikas mākslinieki, 

Īpašie viesi: Latvijas trīs tenori-LNO mākslinieki: Guntars Ruņģis, Nauris Puntulis, Mievaldis Jenčs,

Programmā skanēs: A. Žilnska, Em. Dārziņš, Fr. Šopēna, V. A. Mocarta, 

V. A. Waigneina,T/ Geordani, G. Donizetti, G. Rossini u.c. mūzika.

Ieeja brīva. Visi mīļi gaidīti.

Ieeja ar COVID - 19 sertifikātu un sejas masku.

      Atpakaļ