131696

Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis“ fināls
01.04.2024


Pirmdien, 2024. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis“ fināls, kurā klausītājiem būs iespēja ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām. Ieeja pasākumā – bez maksas.


Stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis” fināls tāpat kā ik gadus pulcēs labākos jaunos jokotājus no visas Latvijas. Tiesības piedalīties finālā anekdošu zinātāji izcīnījuši bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” novadu konkursu pusfinālos, kuri notika Jēkabpilī, Lielvārdē, Saldū, Ventspilī, Rēzeknē, Līvānos, Liepājā un Rīgā. Šogad finālam kvalificējās 52 dalībnieki. 


Pasākuma mērķis ir tradicionālās stāstīšanas individuālo prasmju un iemaņu apgūšana, pārmantošana un attīstība dialogā ar tradīciju. Konkursu vērtēs sabiedrībā labi pazīstami eksperti, kuru devums stāstniecības tradīciju apzināšanā un pārmantošanā ir nozīmīgs Latvijas kultūras kopainā – Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Dāvis Suharevskis, Iveta Irbe un Andrejs Svilāns. Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, konkursu atbalsta – Valsts kultūrkapitāla fonds.
      Atpakaļ